У Дніпрі визначився чемпіон України з плавання

2509

Днями у місті Дніпро завершився чемпіонат України з плавання серед юнаків. У змаганнях, які тривали протягом чотирьох днів у басейні «Метеор», брали участь юнаки та дівчата з усіх областей України. Команду Тернопільської області представляли 12 найкращих спортсменів 2004-2007 років народження. Зокрема, це вихованці КДЮСШ-1 Абдурахман Салег, Михайло Веселовський, Віталій Атальський, Олександр Строгуш, Максим Сухарський, Діана Протоковська та Поліна Циклаурі, та вихованці КДЮСШ-2 Максим Льотковський, Станіслав Тишковець, Денис Кібіткін, Катерина Кирилюк та Роксолана Безкоровайна.

Найвище досягнення тернопільських спортсменів на цьому турнірі – перемога 14-річного учня Тернопільської СШ І-ІІІ ст. №29 з поглибленим вивченням іноземних мов Абдурахмана Салега (КДЮСШ-1) на дистанції 50 метрів вільним стилем. Надзвичайно високий результат – 0.25,17 сек., показаний юнаком, не дав його суперникам, які стартували у сильнішому запливі, шансів піднятися на першу сходинку п’єдесталу. На інших дистанціях Абдурахман також виступив дуже вдало. Так, спортсмен посів п’яте місце на дистанції 50 метрів батерфляєм і виконав норматив кандидата в майстри спорту України, п’яте місце на дистанції 200 метрів на спині, четверте місце на дистанції 50 метрів на спині та шосте місце на дистанції 100 метрів вільним стилем. Тренують спортсмена Катерина Антонишин та Світлана Мазур.

Ще одним дуже сильним виступом запам’ятався вихованець КДЮСШ-2 та учень Класичної гімназії Максим Льотковський (тренер Марина Дзюбановська), який продемонстрував достойні результати на своїх дистанціях, зокрема, посів п’яте місце на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Серед дівчат надзвичайно високий рівень підготовки показала 12-річна Діана-Марія Протоковська (КДЮСШ-1, ТСШ №29, тренери Світлана Мазур та Катерина Антонишин). Вона, змагаючись зі старшими на рік дівчатами, посіла п’яте місце на дистанції 100 метрів на спині та восьме місце на дистанції 200 метрів на спині.

Також варто відзначити успіх інших спортсменів команди, які реалізували усі поставлені перед ними завдання та продемонстрували чудову техніку та високі результати на своїх дистанціях: Олександра Строгуша, Катерину Кирилюк та Віталія Атальського, які виконали норматив І розряду, також Михайла Веселовського, Дениса Кібіткіна, Станіслава Тишковця, Максима Сухарського та Роксолану Безкоровайну, й чудовий виступ наймолодшої спортсменки у команді – Поліни Циклаурі.

Виступ команди юних тернопільських плавців на цьому чемпіонаті України став одним із найкращих за останні роки, і здобуті високі результати дають надію на те, що невдовзі збірна України з плавання поповниться юнаками та дівчатами з Тернополя.

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України ( з інформації КДЮСШ №1)