У Києві відгриміли ІІІ Всеукраїнські Cool Games

3147

Протягом 26-29 травня тривав фінальний етап ІІІ Всеукраїнських «Cool Games» – інноваційного українського проєкту, започаткованого Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України і Українською федерацією учнівського спорту.

29 травня у столичному Палаці спорту «Венето Sport» визначилися переможці ІІІ Всеукраїнського фіналу спортивно-масового заходу Cool Games. У видовищних фіналах перемоги здобули: 1 віковий дивізіон (2010–2011 рр.) – Львівська область; 2 віковий дивізіон (2007–2009 рр.) – Волинська область; 3 віковий дивізіон (2003–2006 рр.) – Кіровоградська область. За результатами змагань Суперкубок чемпіона, незалежно від вікової категорії, виборола збірна команда Волинської області.

Крім змагальної частини, кожна область танцями, співами, запальними виступами представила свій регіон. Це особливо символічно зараз, у рік святкування 30-ї річниці Незалежності України, коли так важливо єднання нашої країни задля її процвітання.

Переможці старшого вікового дивізіону представлятимуть Україну на Всесвітніх Cool Games, а дівчата поїдуть цієї осені до Брюсселя, щоб взяти участь у програмі ISF She Runs – Active Girls’Lead.

Медіа-партнерами події виступили телеканали «Дом», «UA: Перший», «ХSPORT». А партнери – Parimatch Foundation в Україні, «Атмосферна школа», ТОВ «Навігатор систем», Карпатські мінеральні води.

Усі учасники фіналу, крім медалей і кубків, отримали пам’ятні подарунки від Parimatch Foundation в Україні, сертифікати на півроку безкоштовного навчання у дистанційній Атмосферній школі, а переможці всіх трьох вікових дивізіонів додатково моноблоки від ТОВ “Навігатор Систем”. Також двоє наймолодших учасників Cool Games отримали планшети від Атмосферної школи.

– Для мене велика честь звернутися до такої дивовижної молоді. Цього року захід присвячено 30-річчю незалежності України і саме ви стали найкращими серед 100 тисяч учнів з усіх куточків нашої країни. Це просто неймовірна цифра, особливо у такий непростий час. Я бажаю вам міцного здоров’я і всього найкращого! – звернувся до учасників Гранд-фіналу заступник Міністра освіти і науки України Артур Селецький.

– Для мене це не перший Гранд-фінал з «Cool Games» і я щоразу відчуваю неймовірний приплив енергії, коли бачу стільки молодих, усміхнених обличь наших юних спортсменів. Це чудовий проєкт, реалізація якого розпочалася саме в Україні, і я хочу привітати усіх нас з тим, що карантин поволі відступає, а спорт перемагає, – зазначив перший заступник голови Комітету Верховної ради України з питань бюджету, народний депутат України Іван Крулько.

– Спорт – не лише розвиває силу та спритність, а є й чудовим способом виховання сили духу, характеру та цілеспрямованості. Саме здорові, щасливі та впевнені у собі люди і є опорою будь якої нації. Наше з вами завдання – це просувати ідеї здорового способу життя та рухової активності серед молоді і такі змагання допомагають нам у цьому якнайкраще, – сказав заступник Міністра молоді та спорту України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віталій Лавров.

– Вітаю найкрутіших фіналістів «Cool Games». Я хотів би подякувати вам, адже саме ви демонструєте українцям, як потрібно втілювати у життя інноваційні спортивні проєкти. Саме ви будете представляти нашу державу на міжнародній арені. Тому сьогодні я вам бажаю драйву та наснаги для подальших перемог! – сказав президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба.

– Дякую всім, хто робив цей проєкт, який вже три роки драйвує по всій Україні і який без сумніву став трендовим. Нехай ця прекрасна атмосфера «Cool Games» мотивує вас займатися спортом і таким чином ставати прикладом для своїх однолітків та нас дорослих, – звернувся до учнів президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк.

– Parimatch Foundation вже другий рік є партнером «Cool Games», ми вважаємо, що дуже важливо підтримувати бажання дітей бути активними та займатися спортом. Особливо зараз, адже сучасному світі люди дуже часто ведуть сидячий образ життя, мало рухаються. І це негативним чином впливає на здоров’я. Але такі проєкти дозволяють нам зацікавити дітей займатися спортом, що обов’язково піде їм на користь в майбутньому, – сказав представник Parimatch Foundation в Україні Вадим Місюра.

– Я хотів би подякувати учасникам та їх викладачам за таку кропітку підготовку до цих змагань. Протягом двох днів юні спортсмени змагалися у Пущі-Водиці, а найкращі відібралися до боротьби за найвищі нагороди Гранд-фіналу. Особливу подяку ще раз хочу висловити вчителям фізичної культури, які не бояться вносити інновації у свої уроки і завжди відкриті до якісних змін, які спонукають дітей займатися спортом та активним способом життя, – наголосив голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко.

Cool Games – це унікальний український проєкт, започаткований у 2018 році. Він сприяє створенню цікавих та яскравих уроків фізичної культури та масово залучає учнівську молодь до рухової активності.

Упродовж березня-травня по всій країні проводились регіональні відбіркові етапи Cool Games, у яких взяло участь 100 тисяч учнів та учениць з 8000 закладів середньої освіти.

Аби визначити 12 команд, які сьогодні розіграли медалі, 27 і 28 травня у Пущі-Водиці у Велнес-центрі “Пуща”, КДЮСШ “Пуща-Водиця”, спортзалі КП “НВЦ УТоГ” пройшли два етапи групового туру, в яких взяли участь 500 учнів. Усі збірні складаються порівну з дівчат та хлопців і мають три вікові дивізіони: 9-10, 11-13 і 14-16 років.

Всеукраїнський фінал Cool Games традиційно зібрав переможців відбіркових етапів із 24-х регіонів України і міста Києва. Крім змагальної частини, кожна область танцями, співами, запальними виступами представила свій регіон. Це особливо символічно зараз, у рік святкування 30-ї річниці Незалежності України, коли так важливо єднання нашої країни задля її процвітання.

Варто зазначити, що успішність Cool Games було відмічено Міжнародною федерацією учнівського спорту та у листопаді 2019 року у Києві проведено перший Міжнародний спортивно-масовий захід серед школярів «ISF World Cool Games». Цей захід включено до річного календарного плану заходів ISF. Наприкінці цього року ми знову очікуємо на проведення ISF World Cool Games в Україні.

Результати ІІІ Всеукраїнського фіналу спортивно-масового заходу Cool Games:

1 віковий дивізіон (2010–2011 рр.):

1 місце – Львівська  область

2 місце – Донецька область

3 місце – Волинська область, Вінницька область

2 віковий дивізіон (2007–2009 рр.):

1 місце – Волинська область

2 місце – Сумська область

3 місце – Чернівецька область, Івано-Франківська область

3 віковий дивізіон (2003–2006 рр.):

1 місце – Кіровоградська область,

2 місце – Сумська область

3 місце – Донецька область, Волинська область.

Таким видався Всеукраїнський фінал з «Cool Games» 2021 року, але ми вже готуємося до наступного сезону, який обіцяє бути не менш цікавим та драйвовим. Тож чекаємо учнів та учениць на відбіркових змаганнях наших крутих естафет!

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів