У Львові відбулися IV Всеукраїнські Cool Games

646

Чемпіоном Cool Games-2022 стала збірна Кіровоградської області!

У фіналі учні з Кропивницького в естафетах «Біатлон» (варіант 1) і «Лови і біжи» перемогли збірну Донецької області. У другій естафеті командам довелося бігти двічі – адже у першій спробі вони показали абсолютно однаковий час, до сотої долі секунди!

Імена чемпіонів: Єлизавета Прилєпова, Артем Огородник, Анастасія Глумна, Максим Сагайдак, Анастасія Бєлік, Максим Тарасенко, Маргарита Луньова, Вадим Дубівка; і вчителі – Олег Білобабченко з Фортечної гімназії і Максим Євтягінз НВК 26.

«Це дуже круто – перемогти на Cool Games, – радіє Артем Огородник. – У нас дуже класна команда, усі були заряджені, ми підтримуємо один одного і тому в командних естафетах зуміли стати найкращими. І в нас дуже класні вчителі фізичної культури! Цю перемогу, окрім друзів по команді, присвячую і нашим захисникам, воїнам, які захищають Україну. Завдяки ним – ми тут».

Третє місце посіла команда Івано-Франківської області. 4 місце – Волинська область, 5 місце – Київська оласть, 6 місце – Херсонська область, 7 місце – місто Київ, 8 місце – Чернівецька область.

«Скажу чесно: провести цього року Cool Games було надзвичайно важко. Але усі разом ми це зробили, – говорить голова Комітету фізичної культури і спорту МОН України Вадим Стеценко. – Я вдячний Міністерству освіти і науки за потужну підтримку, вдячний нашим дітям, які тренувалися буквально у підвалах, під час повітряних тривог, вдячний батькам, які відпустили дітей на змагання, вдячний оргкомітету, який взяв на себе таку відповідальність. Cool Games-2022 відбулися на найвищому рівні. Ми знову показали, завдяки чому цей унікальний культурно-спортивний формат, винайдений в Україні, здобув міжнародне визнання – тож, думаю, треті Міжнародні Круті Ігри не за горами.

Цього року в регіональних відборах по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій, взяли участь тисячі дітей. На фінал приїхали 250 найсильніших з 25 регіонів. І діти, і вчителі буквально в один голос говорили, наскільки важливо було вирватися з воєнних буднів. Багато дітей приїхали до Львова з районів, де досить складна ситуація – з Нікопольщини, де артилерійські обстріли тривають мало не кожні 15 хвилин, з прикордонних зон Сумщини. Ці Cool Games ми проводили серед дітей наших Захисників: їхні батьки – воїни ЗСУ, тероборони, медики, енергетики, рятівники, волонтери. Батько однієї дівчинки місяць був у полоні, в декого батьки зазнали поранень. Приїхали учні з Чернігова, чієї школи більше немає – її розбомбили і вона не підлягає відновленню. І я щасливий, що ми зуміли подарувати цим діткам справжню радість».

Переможці та призери, окрім медалей і сертифікатів «Атмосферної школи», отримали спеціальну нагороду засновника сучасного олімпійського руху барона П’єра де Кубертена.

Президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба: «Приємно, що про наші українські Cool Games знають за кордоном. Підтримати дітей у Львові, зокрема, приїхала пра-правнучка П’єра де Кубертена – Діана де Навасель де Кубертен. Вона, без перебільшення, була вражена, наскільки сміливі наші діти, наскільки вмотивовані, і наскільки тут всі об’єднані – адже попри змагальну конкуренцію учні з різних команд підтримують один одного.

Пані Діана провела для наших діток мистецький воркшоп – усі разом вони намалювали картину заради миру: жовті соняхи знизу полотна, сині дитячі долоньки згори і білий голуб посередині. Також вона вручила дітям спеціальні «картки миру». І обов’язково ще раз розкаже європейцям, членам Міжнародного олімпійського комітету, в яких умовах зараз доводиться жити українським школярам».

Окрім власне змагань, під час Гранд Фіналу усі 25 команд-учасниць показали перфоманси-презентації своїх міст і регіонів. Практично всі вони були просякнуті духом перемоги і присвячені нашим Героям, які боронять Україну від російської навали.

Презентація від команди з Дніпропетровщини пробрала зал «до мурашок». Хлопці і дівчата представляють Нікопольску громаду, їхні будинки вже багато місяців – під невпинними обстрілами ворожої артилерії. #Save Nikopol – саме з таким посилом учні звернулися до світу.

Також Гранд Фінал відвідали почесні гості: Максим Козицький, Голова Львівської обласної військової адміністрації; Олександр Костюченко, заступник Міністра освіти і науки України; Іван Крулько, народний депутат України; Едуард Прощук, народний депутат України; Діана де Навасель де Кубертен, пра-правнучка П’єра де Кубертена; Роман Греба, президент Української федерації учнівського спорту; Руслан Федорчук, заступник начальника управління кадрового забезпечення Головного управління національної поліції у Львівській області; Юрій Турянський, голова відділення Національного Олімпійського комітету у Львівській області і Вадим Стеценко, голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

За перебігом Гранд Фіналу стежила вся Україна: пряма трансляція на каналах Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України та XSPORT в YouTube зібрала близько 10 тисяч глядачів! 

Cool Games-2022 – це вже історія. Але історія, яка неодмінно має повторитися.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів