У МОН України відбулося засідання Оргкомітету з підготовки та участі студентської збірної у ХХХ Зимовій Універсіаді

1168

Лише трохи більше місяця залишається до початку однієї з найдовгочікуванішої події у світі студентського спорту – ХХХ Зимової Універсіади. Проходитиме вона з 10 по 21 грудня у Швейцарії. Позмагатися за престижні нагороди приїдуть 1600 студентів із 57 країн світу. До програми змагань увійшло 10 видів спорту: біатлон, гірськолижний спорт, керлінг, лижні гонки, орієнтування на лижах, сноуборд, фігурне катання, фристайл, хокей з шайбою та шорт-трек. Загалом буде розіграно 60 комплектів нагород.

  • За підсумками проведених чемпіонатів світу та міжнародних змагань, українська збірна наразі входить у 10-ку найкращих національних команд світу, а серед країн Європи ми взагалі найкращі, тож для нас важливо підтвердити цей високий статус і вдало виступити на прийдешній Універсіаді, – сказав заступник міністра освіти і науки Артур Селецький.

У свою чергу президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень наголосив на необхідності тісної співпраці між органами влади та спортивними федераціями.

  • Українське студентство завжди брало активну участь у міжнародних подіях найвищого масштабу і демонструвала відмінні результати. Багато у чому це результат консолідованої співпраці між усіма ланками державної влади і безпосередньо федераціями відповідних видів спорту. Впевнений, що і цього року ми так само будемо плідно співпрацювати і наші студенти порадують нас своїми перемогами, – зазначив пан Кремень.

Українські спортсмени також братимуть участь у цих змаганнях. З цієї нагоди сьогодні відбулось засідання Організаційного комітету з підготовки та участі офіційної делегації студентської збірної команди. Змагатимуться українці майже в усіх дисциплінах, окрім двох – хокею з шайбою та керлінгу. Наразі склад збірної налічує 73 спортсмени.

  • Ми активно співпрацюємо зі спортивними федераціями, спортсмени яких братимуть участь у цьому світовому форумі. І наразі маємо кілька слушних питань та пропозицій щодо повного забезпечення збірної усім необхідним. Я впевнений, що у найкоротші терміни ми все доопрацюємо і на момент виступів наша збірна буде у всеозброєнні для відмінних виступів на Універсіаді, – наголосив голова Комітету з фізичного виховання та спорту  МОН України Вадим Стеценко.

Зазначимо, що фінансування підготовки та участі студентської збірної команди України здійснюється за рахунок коштів державного бюджету і кожен учасник, включений до складу студентської збірної команди, буде забезпечений усім необхідним, починаючи від трансферів і закінчуючи харчуванням та проживанням за кордоном, акредитацією та медичним супроводом.

  • З кожним роком ми збільшуємо фінансування спортивної галузі і вже у бюджеті на наступний рік ця цифра становитиме близько 258 млн гривень. Усі рішення повинні сприяти розвитку спортивної інфраструктури в освітньому середовищі, що допоможе забезпечити учнівську та студентську молодь усім необхідним для створення умов активного, спортивного та здорового способу життя, – зазначив перший заступник голови Бюджетного комітету ВРУ Іван Крулько.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів