У столиці пройшов Всеукраїнський круглий стіл “Фізична підготовка студентської молоді”

2212

23 січня у Київському національному торговельно-економічному університеті відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Фізична підготовка студентської молоді», головною метою якого було обговорення форм та методів викладання фізичного виховання студентської молоді, шляхи підвищення її фізичної підготовленості. На засіданні круглого столу були присутні авторитетні фахові спеціалісти вищезазначеної галузі, завідувачі та викладачі кафедр фізичної виховання відокремлених підрозділів КНТЕУ з 17 регіонів України. Відкрив роботу круглого столу, привітав його учасників та побажав всім плідної роботи завідувач кафедри фізичної культури  КНТЕУ, заслужений працівник освіти України В’ячеслав Гамов.

З доповіддю виступив академік Української академії наук, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Мирослав Дутчак, який презентував захоплюючу та науково обґрунтовану доповідь на тему «Шляхи модернізації системи фізичного виховання у закладах вищої освіти України», яку ми маємо можливість тезисно оприлюднити.

Начальник Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Сергій Бобровник, звернув увагу присутніх на важливість одного з напрямків модернізації освіти – підвищення конкурентоспроможності закладів вищої освіти України на міжнародній арені, в тому числі за показниками розвитку спорту, що надасть можливість залучити обдарованих абітурієнтів до вітчизняних вишів.

Олімпійська чемпіонка, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри фізичної культури КНТЕУ Самоленко Тетяна виступила з доповіддю на тему «Науково-дослідницька діяльність студентів кафедри фізичної культури КНТЕУ». Серед присутніх відчувався великий інтерес та зацікавленість до викладеної в доповідях інформації, що викликало цікаву та плідну дискусію.

Одним ж важливих кроків на шляху підвищення конкурентоспроможності вітчизняних вишів повинна стати організація цікавого спортивного дозвілля для студентства та підняття рейтинговості закладів вищої освіти України шляхом удосконалення спортивної інфраструктури та залучення кращих спортсменів України до навчання, що надасть потужний поштовх у реалізації вищезазначеної мети. Тому створення потужної системи фізичного виховання студентів, умов для забезпечення їх належної рухової активності, підвищення загального відсотку студентів залучених до фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності з урахуванням їх інтересів для отримання задоволення від вищезазначеної діяльності.

Пріоритетом є залучення до викладацького складу кафедр фізичного виховання провідних спеціалістів, чемпіонів міжнародних змагань, заслужених тренерів, майстрів спорту, забезпечення  для їх роботи і проведення навчально-тренувальних занять відповідної матеріально-технічної бази, сучасного спортивного інвентарю та обладнання. Все це дасть студентам необхідні знання і можливість займатися спортом протягом життя.

Далі у порядку денному круглого столу було затвердження Положення Студентських ігор співтовариства КНТЕУ на призи ректора Анатолія Антоновича Мазаракі. Фахівці обговорили організаційні моменти та внесли свої корективи щодо учасників та видів спорту, які планували впровадити у програму Студентських ігор КНТЕУ, які будуть присвячені до 6 квітня – Міжнародного дня спорту та 7 квітня – Міжнародному дню здоров’я.

Висловлюємо щирі слова вдячності ректору КНТЕУ Анатолію Антоновичу Мазаракі і завідувачу кафедри фізичної культури В’ячеславу Георгійовичу Гамову за організацію круглого столу, підняття важливої на сьогодні теми для обговорення, теплу та професійну атмосферу форуму.

Київське міське відділення Комітету з ФВС МОН України

Коментарі

коментарів