У Южноукраїнську відбувся обласний семінар-практикум

1739

3 березня на базі закладу загальної середньої освіти №4 міста Южноукраїнська проведено обласний семінар-практикум для вчителів фізичної культури «Компетентність вчителя фізичної культури під час роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Надання першої домедичної допомоги»

Вчителі розглянули питання щодо організації уроків фізичної культури в спеціальних класах, у яких навчаються діти з порушеннями слуху, опорно-рухового апарату та розумового розвитку, хвороби серця, епілепсії, бронхіальної астми. Не залишилася поза увагою і  індивідуальна робота з дітьми, які мають діагноз ДЦП, синдром дефіциту уваги та гіперактивності. 

«Діти з особливими освітніми потребами» – хто вони? Цю тему розкрила вчитель ЮЗШ №4 Кукса Наталя Миколаївна.

 Досвідом роботи з організації освітнього процесу в спеціальних класах поділилася вчитель фізичної культури ЮЗШ №1 ім. Захисників Вітчизни  Болотова Анна Петрівна.  

Вже не перший рік  вчитель фізичної культури Дзиґа Галина Василівна, працює з учнями з діагнозом ДЦП. Вона намагається допомогти дітям  долати недугу та розширити їх руховий досвід. Вчитель на практиці показала всі засоби системи фізичного виховання, які використовує у роботі: гімнастичні, дихальні вправи, рухливі ігри, вправи прикладного характеру, елементи йоги, вправи біля опори, корегуючі вправи з предметами тощо.

Майстер-клас з попередження дитячого травматизму, надання першої домедичної допомоги проводили спеціалісти ЗЗСО №3 – волонтери-рятувальники, які в рамках проекту «Розвиток системи добровільної рятувальної служби в Україні» пройшли сертифікацію в напрямку кваліфікованої першої допомоги в Україні, забезпечують домедичний супровід масових спортивних та культурних заходів, що проводяться у місті та за його межами, вчитель фізичної культури Земниця Олександр Сергійович та заступник директора з навчально-виховної роботи Пінчукова Світлана Юріївна.

Теоретична підготовка та основи набуття практичних навичок з надання домедичної допомоги , раннє встановлення ознак загрози життю і виклик швидкої допомоги, вміння здійснення реанімаційних дій – навички і вміння, які потрібні кожному. Тому усі присутні мали можливість отримати такі необхідні знання та реалізувати їх на практиці.

Гостями семінару були Гаєвська Антоніна Гаврилівна – головний спеціаліст Миколаївського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Череповська Ганна Олександрівна – методист навчально-методичної лабораторії акмеології Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, вчителі фізичної культури м. Вознесенська, м. Первомайська та районів області.

 Миколаївське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів