У Запоріжжі розіграли нагороди студентського чемпіонату України з гірського туризму

432

У Запоріжжі відбувся ювілейний 40-й «Кубок Хортиці» з гірського туризму. Змагання проводять на честь студентів та працівників запорізького машинобудівного інституту, які загинули в експедиції 1981 року. Традиційно в рамках «Кубка Хортиці» розігрують нагороди студенти – цього року відбувся чемпіонат України серед чоловічих та змішаних пар.

Участь в чемпіонаті країни взяли дев’ять команд з ВИШів Запорізької, Дніпропетровської, Харківської та Черкаської областей.

  • Клас дистанції – четвертий. Скелі складності 4-5, висота дистанції близька 12 метрів зі складними вертикальними стінками,  частково нахиленими. Учасники виступають на двох дистанціях  змішаними і чоловічими зв’язками. Дистанції – «Гірські перешокоди» і «тактико-технічна». На другій дистанції обов’язковий елемент – «транспортування постраждалого» це доволі складна робота, – розповідає головна суддя чемпіонату України серед студентів Наталя Телевна.

Студентка Національного університету «Запорізька політехніка» Катерина Коляда опановує спеціальність «туризм», а у вільний час теж займається гірським та пішохідним туризмом. Дівчина розповідає, для неї головна не перемога, а участь та спілкування.

  • Я займаюся туризмом 7 років. На змаганнях виступаю, бо мені це цікаво, бо це здорово, класно, спортивно  – тут чудова атмосфера, все дуже позитивно. Мабуть навіть  більше через цю атмосферу хочеться брати участь. Дистанція як на мене не надто складна, більше на швидкість, ніж на техніку. Але я змагаюся в першу чергу  заради задоволення, – розповідає Катерина Коляда.

Студент Харківського авіаційного інституту Владислав Бровіков не пропустив п’ять останніх «Кубків Хортиці». Цього року досвід допоміг Владиславу та його напарниці Дар’ї Риженко виграти перемогу у змаганнях змішаних зв’язок – дует переміг на обох дистанціях.

  • Я почав займатися пішохідним туризмом ще коли навчався в школі. В університеті захопився гірським туризмом. Вже п’ять років беру участь у  змаганнях, чемпіонатах – мені це дуже подобається. Я люблю брати участь у змаганнях! Щороку беру змагаюся на  «Кубку Хортиці» тут мені подобається – хоч і траса одна й та сама, і суперники здебільшого знайомі, кожного разу все відбувається по різному, результат не передбачуваний, –  розповідає Владислав Бровіков.

За результатами змагань переможцями та призерами змагань стали наступні дуети:

Чемпіонат України серед студентів зі спортивного туризму – гірський туризм (особистий)

Загальний залік (чоловічі зв’язки)

  1. Ігнатенко Михайло/Щербина Олексій (Дніпропетровська область)
  2. Матвєєв Владислав /Калугін Михайло (Запорізька область )
  3. Турчаненко Михайло / Коротченко Ілля (Черкаська область)

Загальний залік (змішані зв’язки)

1.Риженко Дар’я/Бровіков Владислав (Харківська область)

2.Дюдюра Єлизавета / Салтановський Олександр (Дніпропетровська область)

  1. Шостак Тетяна/ Заграєнко Вікторія (Дніпропетровська область)

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

 

 

Коментарі

коментарів