У Запоріжжі стартував другий етап літньої Універсіади України з баскетболу

1532

 На базі Запорізького національного технічного університету стартували матчі Другого етапу літньої Універсіади України з баскетболу. Змагання проходять під керівництвом Федерації баскетболу України спільно з Комітетом фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України та Спортивною студентською спілкою України.

За право потрапити у зональний етап в Запорозькій області змагаються чотири команди: господарі паркету, діючі чемпіони студентської баскетбольної ліги України – ЗНТУ, ЗНУ, КПУ та збірна запорізьких коледжів, складена зі студентів металургійного та будівельного коледжів.

“Це другий етап 14-ї літньої Універсіади України з баскетболу серед чоловічих команд – запорізький дивізіон. Перший відбувався на базі самих ВИШів. Цього року у нас бере участь чотири команди. Фаворит звісно команда ЗНТУ – чемпіон попередньої Універсіади України і переможець студентської баскетбольної ліги України. Змагання проходитимуть за коловою системою – кожна команда проведе по три гри. А наступний, тертій етап, це вже зональні змагання”, – каже  головний суддя змагань Петро Драган.

Під час урочистого відкриття змагань учасників привітав ректор Запорізького національного технічного університету Сергій Бєліков та начальник Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, Андрій Муштай.

“В нашому регіоні студентський баскетбол знаходиться на високому рівні. Є команда, на яку можна рівнятися іншим студентським колективам –  це збірна Запорізького національного технічного університету, яка двічі ставала чемпіоном літньої Універсіади України – 2015 та 2017 року. І цей регіональний етап – чудова можливість всім командам проявити себе, зіграти з фаворитами, аби прагнути до їх рівня. Окремо хочу подякувати ректору ЗНТУ Сергію Борисовичу Бєлікову, який завжди іде на зустріч спорту, підтримує команди. А також запорізькій обласній федерації баскетболу, президент Валерій Елікінсон Альбертович, яка підтримує високий рівень баскетболу в нашому регіоні”, – зазначив Андрій Муштай.

У перший ігровий день лідери змагань нанесли розгромні поразки опонентам. Команда ЗНУ була сильнішою за збірну коледжів 107:33, а ЗНТУ розтрощив КПУ з перевагою у понад сто очок – 148:42.

Фаворити першості, студенти ЗНТУ, відзначають, що цей етап змагань сприймають більше як підготовчий.

“Ми не сумніваємось в тому, що вдасться пройти регіональний етап. Тут цікавим може бути матч із ЗНУ. А так – налаштовуємось на вихід до фіналу Універсіади, маємо наміри підтвердити свій рівень”, – поділився сподіваннями гравець БК ЗНТУ Яків Тітов.

Наступні матчі другого етапу літньої Універсіади України відбудуться у Запоріжжі 14 та 15 листопада, починаючи з 12:00. У четвер, починаючи з 13:00 відбудеться центральний матч другого етапу між командами ЗНТУ та ЗНУ. А на 14:30 заплановано нагородження переможців та призерів змагань.

Третій, зональний, етап літньої Універсіади України відбудеться у лютому-березні 2019 року, а фінальний заплановано на квітень.

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України

Коментарі

коментарів