У Запоріжжі відбулася фінальна гра проєкту «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» зі спортивного орієнтування

72

Визначено переможців обласного етапу всеукраїнських змагань зі спортивного орієнтування в рамках проєкту “Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги” у 2023/2024 навчальному році. У фінальній грі за право представити Запоріжжя на всеукраїнському рівні змагалися 60 школярів у складі 5 команд. 

Готували трасу та забезпечували суддівство змагань професіонали КЗ «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради.

Школярі змагалися у спортивному орієнтуванні на короткій дистанції у заданому напрямку.

Кожен з учасників проходив трасу самостійно, а результат рахували за сумою місць кожного члена команди. Юні орієнтувальники продемонстрували неймовірну спритність та логічне мислення.

В запеклій боротьбі перемогу одержала команда «Їжаки» Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради. Їм вдалося чітко та швидко пройти всі контрольні пункти, обігнавши суперників. 

– Ми розпочали тренування зі спортивного орієнтування, як тільки дізналися про проєкт «Пліч-о-пліч». Команда ретельно готувалася до фінального етапу обласних змагань. Двічі на тиждень проводили тренування, у вихідні – виходили до лісу. Тренувалися з картою та компасом. Спортивне орієнтування – це не лише фізична активність, але й розвиток таких важливих якостей, як логічне мислення, швидкість реакції та вміння працювати в команді, – поділився тренер команди «Їжаки» Андрій Оношко.

Маршрут, за словами учасників, виявився цікавим і непростим:

 – Я дуже радий цій перемозі. Ми хотіли зайняти перше місце, і це нам вдалося. Впевнений, що і в Києві ми виступимо гідно, – поділився враженнями капітан команди «Їжаки»  Микита Гринь.

Друге місце посіла  команда Запорізького січового колегіуму «Кабани». Третє – «Вогняні саламандри» гімназії № 84. 

– Це було дуже круто! Ми з командою тренувалися три місяці. А ще я ходив у походи з батьками та практикувався в Карпатах. І хоча наша команда не здобула перемогу, ми отримали досвід та знайшли нових друзів, – розповів учасник команди «Кабани» Дамир Шило.

Четверте місце посіли «Вівцебики» з Василівського ліцею «Сузір’я», а п’яте – «Сірий вовк» Запорізької гімназії № 108.

Юних спортсменів привітала та нагородила директорка Департаменту освіти і науки ЗОДА Людмила Бухаріна:

– Завдяки проєкту «Пліч-о-пліч» школярі можуть змагатися і розвиватись як майбутні успішні, освічені, спортивні, активні люди. Ми хочемо, щоб наші діти, наші юнаки та дівчата розвивалися та навіть в умовах воєнного стану були щасливими, – підсумувала посадовиця. 

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів