У Запоріжжі відбувся традиційний міжнародний півмарафон 3rd Zaporizhstal Half Marathon

1484

20 жовтня Запоріжжя приймало вже  третій за ліком міжнародний півмарафон 3rd Zaporizhstal Half Marathon, який був організований компанією Run Ukraine. Цьогоріч позмагатися до козацької столиці з’їхалися близько 2000 бігунів з таких країн світу, як Словаччина, Німеччина, США, Білорусь, Росія, Індонезія, Туреччина та звісно любителі бігу з різних куточнків України.

Слід зазначити, що призовий фонд турніру склав 124 тис гривень, а це майже вдвічі більше, ніж минулого року. Крім того, найстаршому учаснику півмарафонського забігу було 71.

Окрім головної дистанції півмарафону, учасники мали змогу прийняти участь у наступних забігах: Zaporizhstal Run  – 10 km, Rexona Mini Marathon – 4.2 km, естафеті Under Armour – 3x5+6.0975 km, а також у командному забігу, де кожен з чотирьох членів команди мав подолати повний півмарафон.

Вцілому місто дуже серйозно поставилося до проведення чергової спортивно-масової події, адже підготовка до півмарафону розпочалася ще 7 вересня, а тренування, які включали в себе серію з п’яти безкоштовних відкритих тренувань Open Run Days, проходили кожної суботи на різних локаціях Запоріжжя, а самі бігуни впродовж шести тижнів встигли провести тренування у трьох парках: парку Перемоги, Дубовому Гаю та парку Трудової слави.

Не забули організатори і про наймолодших учасників, для яких, завдяки співпраці компанії Run Ukraine з Міністерством освіти і науки України були організовані дитячі забіги на безкоштовній основі, а у забігу прийняло участь близько 400 дітей.

Так, за результатами забігів маємо такі результати:

на дистанцію 500 метрів:

дівчата:

1 місце – Марія Сірінок (Гуляйполе) – 1,56,9;

2 місце – Анастасія Стаєнна (Запоріжжя) – 02:07,6;

3 місце – Злата Перехрест (Енергодар) – 02:09,5;

хлопці:

1 місце – Данило Нестеренко (Запоріжжя) – 01:56,2;

2 місце – Микита Павленко (Запоріжжя)  – 01:58,7;

3 місце – Іван Воляр (Запоріжжя) – 02:01,6;

на дистанцію 1000 метрів:

дівчата:

1 місце – Ганна Бабаріка (Новомосковськ) – 03:41,43;

2 місце – Поліна Бородавка( (Запоріжжя) – 03:41,67;

3 місце – Ксенія Лапіна (Запоріжжя) – 03:47,53;

хлопці:

1 місце – Єгор Іванітскій (Дніпро) – 03:36,45;

2 місце – Ярослав Торубаров (Запоріжжя) – 03:37,41;

3 місце – Дмитро Татаровський (Олешки) – 03:37,42.

Взагалі, такі заходи є надзвичайно важливими, адже сприяють формуванню певної бігової спільноти, яка розвиватиметься надалі та популяризуватиме бігову культуру не лише в конкретному місті, а й поза його межами.

Та найкраще підбив підсумки запоріжського півмарафону міський голова Запоріжжя Володимир Буряк: «Я дуже радий, що напівмарафон у Запоріжжі відвідала така велика кількість учасників та глядачів. Цей день став справжнім святом спорту для містян та перевіркою на міцність та витривалість для бігунів. Чудово, що з кожним роком все більше запорожців обирають здоровий спосіб життя та спорт. Дякую організаторам, спортсменам і глядачам Zaporizhstal Half Marathon 2019!»

Новина написана за матеріалами сайту https://zphalfmarathon.org/

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів