У Запоріжжі вперше відбувся чемпіонат України з хортингу серед студентів

2483

21 жовтня Запоріжжя вперше приймало Чемпіонаті України з хортингу. Змагання з цього національного одноборства зібрали в столиці козацтва 250 спортсменів з 12 регіонів України. На хорті, а саме так називається килим у цьому виді спорту, розігрували медалі чемпіонату України в розділі «Показовий виступ», а також у розділах «Двобій» та «Сутичка», в рамках Всеукраїнського турніру до Дня захисника України. Крім того за сприяння Міністерства освіти та науки України, в рамках змагань відбувся чемпіонат України з хортингу серед студентів, на якому розіграли нагороди представники десяти ВИШів. Також у змаганнях взяла участь чимала кількість школярів, адже  на чемпіонаті України виступали спортсмени  у категоріях юнаки та дівчата 10-13 років, кадети 14-15 років, юніори 16-17 років.

-Дуже дякую запорізькій землі за гостинний прийом. Ми вирішили провести змагання на Запоріжжі, адже за останні роки тут з’явилося декілька гарних клубів, які добре виступають. Попереду у нас дуже кваліфіковані змагання – чемпіонат Європи у листопаді, і я думаю із Запоріжжя теж будуть на ньому учасники, – розповів президент Всесвітньої федерації хортингу Едуард Єрьоменко.

На церемонії урочистого відкриття змагань присутніх від імені Міністерства освіти та науки України привітав начальник Запорізького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОНУ Андрій Муштай:

-Запоріжжя вперше приймає чемпіонат України з хортингу, участь в якому беруть і студенти. Хочу подякувати Всеукраїнській федерації за те що обрали для проведення змагань  саме наше місто, з якого ідуть витоки хортингу. Також вдячний Запорізькій обласній федерації, яка залучає учнівську та студентську молодь до спорту, здорового способу життя. Чудовий вид спорту, головне що молодь занята корисною справою. Сподіваюсь будемо співпрацювати і надалі, – відзначив Андрій Муштай.

У Запоріжжі переконані – проведення національних змагань з хортингу дасть потужний поштовх для розвитку цього національного єдиноборства у регіоні.

– Це історичний момент для нашої області – хортинг і Хортиця це  не просто співзвучні слова. Ми підкреслюємо силу наших історичних бойових традицій, про які зараз говорить вся Україна, – зазначив голова Запорізької обласної федерації хортингу Руслан Галигін, – В Запорізькій області хортинг розвивається більше трьох років. Наші головні центри це Кирилівка та Енергодар, де на сьогодні є вже навіть чемпіони світу та Європи з хортингу. Також є клуби у Запоріжжі, Мелітополі, Молочанську.

Відзначимо, що хортинг активно розвивається серед учнівської та студентської молоді. Так майже половину учасників національної першості у Запоріжжі склали саме представники студентства. За медалі сперечалися 120 спортсменів (70 юнаків та 50 дівчат), які представили такі навчальні заклади:

  • Харківська державна академія фізичної культури;
  • Харківський національний університет радіоелектроніки;
  • Національний Університет фізичного виховання і спорту України;
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України;
  • Київський Університет імені Бориса Грінченка;
  • Київський політехнічний інститут;
  • Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди;
  • Національний університет державної фіскальної служби України;
  • Львівський державний університет фізичної культури;
  • Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (ПНУ).

За результатами змагань перше командне місце здобули студенти Національного університету державної фіскальної служби України. Другою стала команда Національного університету біоресурсів і природокористування. Третя позиція у збірної Харківського національного університету радіотехніки.

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОНУ

Коментарі

коментарів