Учні запорізьких інтернатів взяли участь у Всесвітньому проекті проекту «Дитяча легка атлетика»

2957

14 травня на базі комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ЇЇ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» відбувся обласний етап Всесвітнього навчального проекту «Дитяча легка атлетика» (IAAF Kids ‘Athletics) серед закладів освіти інтернатного типу.

IAAF Kids ‘Athletics – одна з найбільших програм масового розвитку в світі спорту, яка працює з 2005 року і за цей час  охопила аудиторію понад 13 мільйонів дітей. Мета програми ІААФ – зробити атлетику спортом номер один в школах, навчити дітей займатися спортом в цілому, і легкою атлетикою зокрема, і тим самим сприяти збалансованому та здорового способу життя, а також залучити і підтримати потенційних спортивних зірок майбутнього. Метою змагань є ознайомлення дітей з легкою атлетикою на базовому рівні, тому в програмі – різноманітні стрибки, метання, біг та естафети.

У Запорізькій області змагання за програмою IAAF Kids ‘Athletics проходять серед інтернатних закладів. Цього року вони охопили учнів 21-го навчального закладу інтернатного типу по всьому регіону.

“Сьогодні задіяні школи-інтернати, тому що у них мало видів спортивної активності обласного масштабу. Спочатку проводимо навчання, семінари-тренінги з викладачами фізичної культури. Потім вони проводять такі заходи за програмою міжнародної легкоатлетичної федерації в школах, і таким чином ми сподіваємось змінити саму систему проведення уроків фізичної культури.

Гасло цього проекту – «Точність важливіша за силу». Тут такі завдання ігрового характеру, і нерідко маленькі дітки приносить своїм командам більше очок, ніж великі і сильні  старшокласники. Ми таким чином виховуємо руховий інтелект – те, чого не вистачає в старій методиці викладання фізичної культури!” – розповідає організатор змагань,  завідувачка кафедри фізичної культури і спорту Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Аксьонова.

За умовами змагань у кожній команді мають бути діти різного віку – по два учасники молодшої, середньої і старшої ланки. А також обов’язково один вчитель, який на рівні з дітьми бере участь у змаганнях. Організатори зазначають, що це важливо, адже виховує довіру до викладача, а крім того  діти бачать, чи вміє вчитель робити те, що вимагає від них на уроках фізичної культури!

Гостями змагань з «Дитячої легкої атлетики» стали провідні молоді спортсмени Федерації легкої атлетики Запорізької області – багаторазовий призер юніорських та юнацьких чемпіонатів України з бігу на 400м, бронзовий призер чемпіонату Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій, Кандидат у майстри спорту України – Микита Барабанов та багаторазова чемпіонка  юніорських та юнацьких чемпіонатів України з бігу на 100м та 200м, фіналістка юнацького чемпіонату Європи, Майстер спорту України Вікторія Ратнікова.

 “В п’ятому класі, саме після таких обласних змагань, я захотіла займатися легкої атлетикою. Тоді мене запросив на змагання вчитель фізичної культури, і я виграла перше місце в бігу на 30 м і 60 м – мене це стимулювало! На таких змаганнях мене помітив мій перший тренер, і так почалося моє легкоатлетичне життя. Я вважаю що такі шкільні змагання дуже важливі, з них все починається. Важливо, щоб діти бачили до чого прагнути, а спорт стимулює і зміцнює характер”, – поділилася Майстер спорту України з легкої атлетики Вікторія Ратнікова.

Юні легкоатлети провели урочисте нагородження призерів та переможців змагань . А за результатами запальних конкурсів, домашнього завдання, та першого підготовчого етапу, було визначено призерів та переможців у трьох категоріях (в залежності від групи здоров’я). Перші місця у свої категоріях здобули:

  • Комунальний заклад «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради;
  • Комунальний заклад «Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради;
  • Комунальний заклад «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7 І-ІІ ступенів» Запорізької обласної ради.

 Також в рамках легкоатлетичного свята також відбулося урочисте відкриття футбольного поля зі штучним покриттям на території «Козацького ліцею». Як повідомили у Департаменті освіти і науки ОДА, витрати на реконструкцію елементів благоустрою спортивного майданчика склали 1794495,39 грн., з них освітня  субвенція  з  державного бюджету – 1437022,96 грн., кошти місцевого бюджету – 169332,43 грн., депутатського  фонду – 170000,00 грн., спеціального фонду – 18140,00 грн.

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

 

 

 

 

Коментарі

коментарів