Українці вибороли срібло студентського чемпіонату світу з шахів

827

Сьогодні завершилися останні баталії на світовій першості серед студентів з інтелектуальних видів спорту під егідою FISU. Цього року він повинен був проходити у польському місті Бидгощ, але через пандемію COVID-19, організатори вирішили провести їх у онлайн форматі.

Змагання включали в собі дві дисципліни – картярський брідж та класичні шахи. Україна була представлена одразу двома командами в шахах. Загалом участь у цій дисципліні взяли 78 команд з 32 країн, а це – понад 400 студентів.

Турнір проходив за швейцарскьою системею – групового етапу та стадії плей-офф. До стадії «на виліт» пробивалися найкращі 16 команд і на радість вітчизняним вболівальникам перша команда України у складі: Євгенія Рожка (Київський технікум елекронних приладів), Владислава Бахмацького (Харківський національний університет радіоелектроніки), Юлії Осьмак (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Пен Лі Міна (випускник 2019 року Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова) та Олени Мартинкової (Донбаська державна машинобудівна академія) змогла пробитися у вирішальний етап змагань зі статистикою – 5 перемог, 2 нічиї та 2 поразки.

У 1/8 суперниками нашого колективу стала команда з Куби. Українці досить впевнено провели цю зустріч, віддавши лише одну партію. У підсумку, 3:1 і за сіткою змагань в ¼ наші студенти мали зустрітися з досить сильними сербами. Це протистояння було більш напруженим і долю путівки вирішила лише одна перемога, яку здобула вітчизняна збірна. А ось у півфіналі синьо-жовті повинні були сперечатися з одними з кривдників на груповому етапі (1,5:2,5) – командою Білорусі.  Схоже, що українці провели плідну роботу над помилками, адже у боротьбі за путівку до фіналу вони відіграли майже ідеально, поступившись лише в одній партії – 3:1. У вирішальному протистоянні на наших студентів чекав грізний суперник – колектив з Китаю.

Команда з Піднебесної ще до початку змагань вважалася фаворитом, про що засвідчив груповий етап, де вони не програли жодної партії. Тим не менш, українцям вдалося нав’язати боротьбу і, навіть, створити певну інтригу, перемігши в одній із партій і зігравши ще одну у нічию. Однак, у решті двох шахових дуелях кращими були представники Китаю. Тож фінал завершився з рахунком 2,5:1,5 і українцям дістаюлися срібні нагороди. Друга ж команда у складі Любомира Волошинського, Василя Медведика, Віталія Дзюрака, Віталія Стасюка та Віри Сидоряк (усі спортсмени представляли Львівський державний університет фізичної культури) посіла 20 місце.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів