Українська студентська збірна з бадмінтону: що на нас чекає на цьогорічних Іграх?

1508

З 15 до 28 липня у Коїмбрі (Португалія) відбудуться Європейські університетські ігри. Першими в боротьбу за медалі вступають бадмінтоністи. Від України їх представляють студенти й студентки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»: Марина Ільїнська, Владислава Лісна, Анна Міхалькова, Михайло Махновський, Владислав Стерін, Олександр Шмундяк. Про команду, підготовку до континентальної першості та шанси збірної розповів нам граючий тренер Віталій Конов.

  • Розкажіть про спортивну та тренерську діяльність. З чого все починалося?
  • Як я потрапив до команди? Відпочатку здобув освіту зі спортивної спеціальності, як і багато інших хлопців і дівчат. Поступово на базі Університету сформувалася команда, яка представляла український бадмінтон і привозила непогані результати зі змагань. Закінчивши навчання, вирішив залишитися на спортивній кафедрі. Тож зараз я і дійсний спортсмен, і тренер. Сьогодні в нас дуже потужна команда з бадмінтону, яка й представлятиме країну на Європейських університетських іграх.
  • Студентом Ви їздили на такі Ігри. Які відчуття, коли готуєшся до добре знайомих змагань уже в якості тренера?
  • Так, дійсно, я брав участь у студентських Іграх. Вони проходили в Роттердамі. Тоді ми з Єлизаветою Жаркою зайняли перші місця. А в парі з Кирилом Нестеренком стали третіми. Як тренер я також їздив на подібні змагання. Насамперед, хочеться по максимуму допомогти підростаючим бадмінтоністам досягти високих результатів, поділитися своїм досвідом вже як наставник.

  • Що Ви думаєте про змагання такого типу? Що вони дають студентам?
  • Для студентів це важливий старт і цінний досвід. Будь-які міжнародні змагання для спортсмена йдуть тільки в плюс. В свою чергу, з боку тренера, треба зробити все можливе аби спортсмени показали максимальні результати. В Європі серед студентів чимало сильних спортсменів, які викладатимуться на максимум. Крім того, це імідж і заслуга твого навчального закладу. Адже це саме студентські ігри, де кожен відстоює честь не тільки країни, а й свого вишу.

– Уже відомо, як проходитимуть змагання: одиночні, мікси, команда?

– Коли я їздив грати, то в перші три дні були командні змагання, по університетам чи інститутам. Кожну країну могли представляти кілька вишів. Спочатку грають стінка на стінку. Вже після цього розпочинають розігрувати 5 комплектів медалей. Іноді в положенні зазначено, що один спортсмен чи спортсменка може грати тільки в двох категоріях. Якщо немає чіткої спеціалізації на одиночний чи парний розряди, то прийнято грати по три розряди. Як вирішать на Іграх у Коїмбрі, скоро дізнаємось. Але, щоб у спортсменів було більше сил і вони показали високий результат, думаю, що гратимуть у два розряди. Проте остаточно розберемося ближче до старту.

– Що скажете про нашу команду?

– У хлопців є сильний одиночник – Олександр Шмундяк. На останніх чемпіонатах країни він двічі чи тричі був у четвірці кращих. З Михайлом Махновським та Владиславом Стеріним як тренер не працював, але спостерігав за їхньою грою. Михайло більше парний гравець. Він показує хорошу, зрілу гру. Владислав – універсал, хоча також схильний до парної гри.

Жіноча команда більш рівна. Вона практично завжди є сильною і лідируючою в європейському студентському бадмінтоні. Якщо зараз провести контрольні ігри, то не зможу сказати, хто виявиться з дівчат сильнішою.

– Вже відомі суперники нашої збірної?

– Ні, жеребкування відбувається практично під час змагань. Адже можуть бути певні зміни, пов’язані з кількістю розрядів, в яких дозволяється виступати спортсмену чи спортсменці. Також бувають ситуації, коли студенти заявилися, але на змагання не приїхали.

– Які шанси в української команди на цьогорічних Європейських іграх?

– Завжди сподіваємося лише на краще. Судячи із наявних здобутків, маємо хороші шанси в командних змаганнях – розраховуємо на місце в п’ятірці. Щодо одиночок, то і в хлопців, і в дівчат розраховуємо на медалі.

Коментарі

коментарів