Українська збірна фінішувала у топ-3 найкращих на XI Всесвітніх іграх 2022

451

Всесвітні ігри-2022 завершено. Упродовж десяти змагальних днів атлети з 43-х неолімпійських видів спорту розіграли 223 комплекти медалей.

Нагадаємо – XI Всесвітні ігри проходили в американському Бірмінгемі (штат Алабама, США) з 7 по 17 липня, в яких взяли участь представники 73-х різних країн. Україну представляли 102 спортсмени у 19 видах спорту.

Збірна України здобувала нагороди кожного змагального дня. Одразу продемонструвавши неймовірні результати! Першу золоту нагороду на Іграх здобула киянка Софія Гречко в підводному спорті, пропливши у моноласті 200 м за 1 хвилину 29,57 сотих секунди.

Четвертий день змагань дозволив Україні здобути унікальну нагороду – Богдан Колмаков (Кіровоградська область) став чемпіоном Всесвітніх ігор-2022 із паркуру, випередивши своїх суперників з Італії та Англії. Цю нагороду можна вважати історичною, оскільки дисципліна паркуру дебютувала у програмі змагань.

Усі дні змагань Україна не випадала з топ-5 найкращих медального заліку, а за останні два дні змогла піднятися у топ-3. До останнього Україна та США боролися за другу позицію в медальному заліку, американці обійшли українців за рахунок більшої кількості «срібла». У підсумку збірна України завоювала 45 медалей, з яких 16 – золоті, 12 – срібні та 17 – бронзові, поступившись Німеччині (24+7+16) та США (16+18+10). Це абсолютний рекорд для України як за кількістю медалей, так і за кількістю золотих.

Цьогоріч на іграх було встановлено десятки рекордів, чотири з них зафіксовані як світові.

Щиро вітаємо наших українців! В той час, коли наші безстрашні воїни прославляють країну на полі бою, наші спортсмени на їхню честь підіймають наш стяг. Аж 45 разів синьо-жовте знамено піднімалося в американському Бірмінгемі! Україна впевнено йде до перемоги на всіх фронтах!

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України