Українські баскетболісти – другі на Універсіаді!

1143

Сьогоднішній день на Універсіаді в Неаполі приніс нам чергову медаль. Срібні нагороди здобули баскетболісти. Ще ціла низка наших співвітчизників пробилася у фінали змагань, тож ми маємо великі сподівання на нагороди. Але про все по-порядку.

Досить насиченою програмою була у представників стрільби з луку. У стрільбі з блочного луку наші спортсмени здивували своєю синхронністю – усі команди посіли 9-те місце: Богдан Кіщак та Олег Півень у змаганнях чоловіків, у жінок – дует Олександри Храбік та Анастасії Красницької, а у міксті – Олександра Храбік та Олег Півень. А ось у стрільбі з олімпійського луку у нас є дуже хороші перспективи на здобуття медалі – у суботу пара Ірина Хочинова-Поліна Радіонова поборються з представницями Швейцарії Іліаною Дейнеко та Ольгою Фусек за бронзові нагороди.

Традиційно потужно виступили наші легкоатлети. Ганна Чубковцова фінішувала шостою у бігу на 100 м з перешкодами. Її результат 13,47 с. У секторі для стрибків у висоту у фінальну частину потрапили Ірина Геращенко та Юлія Чумаченко. Обидві дівчини стрибнули на 1,8 м, чого цілком вистачило для потрапляння у вирішальну частину Універсіади. А у змаганнях з метання молоту завтра на нас чекає фінал, де виступить Ірина Климець. У кваліфікаційних змаганнях українка метнула снаряд на 72,65 м.

Нарешті дебютували на Універсіаді й грації. Тут порадувала наша Єва Мелещук. Дівчина у вправах з обручем, набравши 19,600 бали, посіла четверте місце і таким чином відібралася у фінальну частину змагань, яка пройде у суботу.

І під завісу дня відбувся довгоочікуваний фінальний матч за участю української збірної з баскетболу. У битві за золото нашим хлопцям протистояла збірна США. Перші хвилини зустрічі цілком і повністю були за українцями. Команда Віталія Степановського здійснила швидкий ривок у 6 очок на що американці відповіли лише одним влучним кидком. Втім, надалі ініціатива перейшла до рук заокеанських баскетболістів. Особливо у ці хвилини у складі США виділявся Джон Ньюман, який методично загострював гру у триочковій зоні нашої збірної, що допомогло здобути йому 9 очок лише за першу чверть.  У підсумку перша десятихвилинка завершилась з рахунком 28:15 на користь США. Друга чверть  також пройшла за переваги американських баскетболістів – 20:8, тож на велику перерви команди пішли з загальним рахунком 48:23.

Втім, навіть після такої приголомшливої першої половини гри, українці навіть не думали здаватися. Після паузи синьо-жовті вийшли більш зібраними і дали справжній бій. Завдяки триочоквому Юрія Кондракова та двом влучним кидкам Віталія Зотова рахунок почав дуже щвидко скорочуватися, що змусило  наставника США брати тайм-аут. Хвилинна перерва пішла на користь американцям і до кінця чверті вони майже відігралися – 18:16 на користь збірної України. 

Останню десятихвилинку наші співвітчизники також розпочали активніше та продовжили скорочувати відставання, але на кожен ривок команди Віталія Степановського США відповідали власними потужними всплесками активності. Таким чином, матч завершився перемогою команди США 85:63, тож наша збірна посіла друге місце, а отже, здобула срібні нагороди. Найрезультативнішими гравцями стали Джон Ньюман (США) – 20 очок та Сергій Павлов (Україна) – 15 очок.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів