Українські школярі вперше беруть участь у Всесвітніх Іграх (World Educational Games)

2280

28 березня у грецькій Олімпії розпочались 6-ті Всесвітні Ігри (ISF World Educational Games), учасниками яких вперше стали і українські школярі з міста Рівне, які пробился на змагання завдяки перемозі на Всеукраїнських Cool Games.

Представляти честь України на змаганнях у Греції будуть 4 хлопці та 4 дівчини, які після прибуття і успішної акредитації вже встигли ознайомитись, разом з іншими учасниками зі Стародавньою Олімпією. Там учні змогли доторкнутися до духу олімпізму – як давнього, так і сучасного – адже саме тут починає свій шлях Олімпійський вогонь, який увінчує літні і зимові Олімпійські Ігри. Факел уособлює незмінні олімпійські цінності: мир, взаємодопомогу та розвиток Людини, як найвищої цінності соціуму. Віднайдені археологами давні скульптури, які вінчали портик входу до храму Зевса, ілюструють давній міф: людина повинна побороти в собі звіра, брутальність, віддаючи перевагу інтеллекту, розуму, серцю та тіловихованню.

Проте погода внесла свої корективи і не дозволила спорстменам продовжити програму на Олімпійському стадіоні – сильний холодний дощ та шквальний вітер змусив усіх повернутися до автобусів.

Та учасники змагань не втрачали часу даремно, адже далі за програмою першого дня ISF World Educational Games усі зібралися в Міжнародній олімпійській академії, де відбулось цікаве та пізнавальне дійство.

Clea Hadjistephanou-Papaellina, доктор філософії (Ph.D), амбассадорка Міжнародної федерації учнівського спорту освіти молоді (ISF Ambassador your Youth Educatoon) провела блискучий воркшоп, який був присвячений одній темі – Fair play. Важливість цієї теми важко переоцінити, адже без правил чесної гри весь спорт втратить свій зміст.

Про Fair play, а також про шлях, коли її навички, засвоєні в спорті, стають звичкою і наповнюють життя людини, – розповідала Клеа в своїй презентації.
Це був цілий марафон для учасників, упродовж якого кожна країна демонструвала певну рухову активність, властиву своїй нації, та яким чином у цій активності реалізується принцип fair play. Потім країни перемішалися, створивши вісім команд – по одному учаснику у кожній від національних команд – і роз’єдналися на п’ять хвилин, упродовж яких вони обговорили по два приклади з власного досвіду, які б іллюстрували принцип fair play. По завершенні кожна команда мала по одній хвилині, щоб презентувати іншим результати свого обговорення. Неймовірний за глибиною задум та зусилля організаторів не міг залишити байдужим кожного. І цей марафон повинен надати свої результати для кожного, хто його пройшов.

А вже сьогодні відбулася церемонія урочистого відкриття та символічний забіг.
Символічно, що це відбулось саме на тому стадіоні, де тисячі років тому змагалися перші Олімпійці!

Тож побажаємо українським школярам вдалих виступів на дебютних для них змаганнях, які відбуваються на батьківщині Богів!

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів