Українські студенти вибороли 4 медалі на чемпіонаті Європи з бадмінтону серед закладів вищої освіти

450

Срібло і 3 бронзи – здобуток наших бадмінтоністів, які представляли студентський спорт України на змаганнях в Угорщині.

Срібним призером в чоловічому одиночному розряді став Вячеслав Яковлев з миколаївського Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. У парі з Валерією Рудаковою він також виборов бронзу в міксті.

Студенти з Миколаєва також посіли третє місце у командних змаганнях. Крім Вячеслава з Валерією, у складі команди грали Валерія Масайло, Дарія Пойда, Володимир Колузаєв та Ігор Калініченко.

У парних змаганнях дівчат бронзу взяли Анастасія Єрохіна і Варвара Фролова з Харківського політехнічного інституту.

Валерія Рудакова, студентка НУК імені адмірала Макарова: «Дуже круто пройшов командний турнір і мікст, де ми посіли треті місця. В парі з Валерією Масайло ми посіли пʼяте місце – непогано, але могло бути й краще, так само, як і в одиночці. Я травмувалася і тому не змогла показати свій найвищий рівень. Втім, загалом я дуже задоволена цим турніром. Була класна атмосфера. Хочу повернутися наступного року, щоб взяти золоті медалі – в усіх категоріях».

«Бадмінтон – один з найбільш масових та цікавих видів спорту в Україні, і не лише серед учнів і студентів. Він популярний і доступний, адже грати у бадмінтон можна буквально будь-де, не обовʼязково у спортивному залі. Ракетки, воланчик – і вперед, говорить голова Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України Вадим Стеценко. – Що ж до власне спортивної складової, то кількість охочих реалізуватися у цьому виді спорту теж зростає: варто лише подивитися на кількість учасників Універсіад і Гімназіад України. А завдяки високому рівню конкуренції маємо такий блискучий результат на міжнародній арені. Дякую студентам-спортсменам, тренерам, ректорам, викладачам і усім, хто долучився до цього досягнення!».

Відзначимо і ще одну українку, яка чудово виступила на чемпіонаті Європи: стала чемпіонкою в одиночному розряді і срібною призеркою в міксті і в жіночій парі. Це Марія Столяренко, яка виступала за Страсбурзький університет (Франція). Марія – гравець збірної України (дебютувала у дорослій команді вже у 16!). Бадмінтоном почала займатись у 6 років під час навчання у Харківському ліцеї мистецтв №133. Навчалася в Харківському політехнічному інституті, але після початку повномасштабного вторгнення виїхала з країни. Тимчасово мешкає і тренується у місті Страсбург.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів