Урочисте відзначення урядом призерів Всесвітньої літньої Гімназіади відбулось у столиці

1621

 7 грудня у конференц-залі Київського національного торговельно-економічного університету (КНТЕУ) у рамках конференції ГО «Українська федерація учнівського спорту» відбулося визначне свято шкільного спорту – урочисте нагородження призерів Всесвітньої літньої Гімназіади, змагання якої відбувалися з 2 по 9 травня 2018 року у Марокко (м. Марракеш) і відзначення нагородами призерів загального заліку командної першості Всеукраїнських змагань літньої Гімназіади-2018.

Нагадаємо, що українська дружина в Марракеші у складі 122 спортсменів та спортсменок феєрично виступила і завоювала перше загальнокомандне місце серед 4000 юнаків з 58 країн світу. Українські школярі на чолі з провідними фахівцями, які підготували юних спортсменів до змагань, вибороли 112 нагород різного ґатунку – 39 золотих, 39 срібних і 34 бронзових медалей, а також кубок кращого спортсмена змагань.

Величезну лепту у перемогу збірної України на змаганнях Всесвітньої літньої Гімназіади 2018 внесли представники міста Києва, яких у складі головної учнівської команди країни було 24, і вони змагалися у 12 видах спорту. Загалом столичні спортсмени поклали до медальної скарбнички збірної команди України 17 медалей різного ґатунку та Кубок кращого спортсмена Всесвітньої літньої Гімназіади 2018. Нагороди різних ступенів завоювали кияни: “золото” здобули Христина Лакійчук (бокс, 52 кг), Вікторія Онопрієнко (гімнастика художня – булава, обруч, м’яч), Єрко Влад (тхеквондо ВТФ, Кубок кращого спортсмена), Кірілл Шевченко (шахи), Катерина Чорній (фехтування, шпага), Катерина Буденко (фехтування, рапіра). Срібні нагороди вибороли Вікторія Онопрієнко у змаганнях з гімнастики художньої в особистому багатоборстві та зі стрічкою, Семен Булава (фехтування, рапіра), а також Муржак Дар’я у змаганнях командного багатоборства зі спортивної гімнастики. Бронзу до Києва привезли Єгор Букатий (греко-римська боротьба), Кирило Кобзан, Вікторія Собко, Олексій Горовецький (тхеквандо ВТФ) та Анісія Лочман (легка атлетика, стрибки у висоту).

Другими за важливістю змаганнями 2018 року серед школярів України стала перша за ліком Всеукраїнська літня Гімназіада 2018, що передувала Всесвітній, у якій, незважаючи на різні труднощі та перепони, представники найбільшого міста в Україні продемонстрували одні з найвищих результатів. У фінальних змаганнях Гімназіади України столиця була представлена 76 учасниками у 11 видах спорту з 13-ти та в підсумку загального медального заліку серед областей посіла чільне – 1 місце, завоювавши 6 командних медалей – 3 золоті (дзюдо, тхеквандо ВТФ, петанк), 1 срібну (шахи) та 2 бронзові (фехтування, стрільба із луку). У загальному заліку командної першості Всеукраїнської Гімназіади-2018 серед територій першої групи команда міста Києва посіла друге місце зі здобутком 2348,50 балів. З рук заступника міністра освіти і науки України командний кубок та диплом отримав головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації – Сергій Мельник.

Безпосередньо на саму конференцію для нагородження, відзначення та привітання спортсменів та тренерів за особистий внесок у піднесенні міжнародного авторитету України, волю до перемоги та успішний виступ на Всесвітній гімназіаді 2018 року завітало багато поважних осіб: президент Міжнародної федерації учнівського спорту Лоран Петринка та представник цієї ж організації Стеліос Даскалакіс, віце-прем’єр міністр України В’ячеслав Кириленко, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, президент Української федерації учнівського спорту, заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, президент спортивної студентської спілки України, ректор Національного університету фізичного виховання та спорту України Євгеній Імас, голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, генеральний секретар УФУС Вадим Стеценко, член бюджетного Комітету Верховної ради України Хвича Мепарішвілі та інші. Поважні гості свята дуже тепло привітали призерів змагань та їх тренерів, урочисто вручивши відомчі відзнаки – подяки Міністерства освіти і науки України.

Багато гостей наголошували не тільки на важливості перемог на міжнародних змаганнях, а перед усім на приверненні уваги молоді до занять спортом, важливості подальшого розвитку масового спорту саме в школах, залучення якомога більшої кількості дітей до рухової активності, коли спорт – це радість і задоволення! Було наголошено що відповідальність держави – розвивати правильні звички у молодого покоління, а саме звичку до занять спортом впродовж усього життя, що гарантуватиме майбутнє існування здорової і сильної нації! Визнано, що спорт сьогодні дійсно став візитною карткою України у світі, а бере він початок саме з масових занять спортом зі шкільних років.

Теплими словами відзначили і важливість праці тренерів, вчителів та вихователів нашої молоді.

У перервах між нагородженнями та привітаннями гостей феєрично та яскраво вражали своїми виступами обдаровані та талановиті студенти Київського національного торговельно-економічного університету. Також гамму позитивних емоцій подарувала своїм вражаючим виступом юна 8-ми річна 26-ти разова рекордсменка національних рекордів України, чемпіонка світу серед дорослих з воркауту Ніколь Князєва.

У програмі свята також було закладено привітання та нагородження переможців проекту «JuniorZ» – проект шоумена Олександра Педана та Міністерства освіти і науки України зі сприяння розвитку спорту серед школярів – спортивний рух Олександра Педана, який включає теоретичне та практичне ознайомлення педагогічного складу, школярів та їхніх батьків з варіативними модулями фізкультури, впровадження нових гендерних видів спорту у шкільну програму. Семінари щодо варіативних модулів відбувалися у різних куточках нашої великої країни і два кращі вчителі фізичної культури, які найактивніше впроваджували до процесу фізичного виховання школярів нові модулі та види спорту були сьогодні нагороджені фінансовою винагородою – 15 тисяч гривень.

Після закінчення урочистої частини розпочалася сама конференція ГО «Українська федерація учнівського спорту», на якій було одноголосно прийняті рішення ряду важливих питань щодо розвитку та популяризації шкільного спорту.

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

 

Коментарі

коментарів