Успіхи українців на Всесвітній зимовій Універсіаді

180

Результати українських спортсменів третього змагального дня ХХХI Всесвітньої зимової Універсіади в Лейк-Плесіді (США) не можуть не тішити. Відразу декілька спортсменів увійшли до ТОП-5 найкращих.

На змаганнях з біатлону першими на трасу в короткій індивідуальній гонці вийшли чоловіки. Українську команду представляли четверо учасників. Найкращий результат показав Степан Кінаш (Харківська державна академія фізичної культури), який фінішував п’ятим із двома промахами в пасиві. Дмитро Грущак (2+2+0+2) став 15-м, Роман Боровик (1+2+1+3) та Владислав Чихарь (1+3+1+1) посіли 20 і 21 місце відповідно. Всі троє – студенти Сумського державного університету.

Дмитро Грущак так прокоментував свій результат:

“В мене було не дуже й погане самопочуття на трасі, але трохи не справився зі стрільбою. Все таки досить важко, тому що зміна часових поясів, 7 годин різниці – це трохи для мене важкувато перелаштуватися. Єдине – не впорався зі стрільбою, а так більш-менш я задоволений гонкою.

Українські спортсмени тут у пріоритеті, можна сказати. Мені дуже сподобалось, як до нас ставляться. Дуже багато людей, які підтримують Україну загалом і український біатлон. І ми підтримуємо їх навзаєм, ми дякуємо за цю їхню підтримку”.

А Владислав Чихарь зазначив:

“Дуже тяжко було на трасі. Думаю, це повʼязано з різницею в часі, 7 годин між Україною і США.

А в цілому – атмосфера подобається. Американці – чарівні люди. Кожен усміхається, класні такі.

Всім українцям бажаю перемоги! Це скоро здійсниться, я впевнений в цьому. І дякую, що вболіваєте за нас!”

Валерій Лєсніков, тренер з біатлону, зауважив:

“Тут дуже шикрані траси. Щоправда, трохи жорсткі, більше підходять для лижних гонок. Впоратися з такими – це показник класу. І наші спортсмени молодці, зробили все, що змогли.

Ми вражені, як нас тут підтримують – американці, канадці, та й усі вболівальники!”

Перемогу у змаганнях з біатлону серед чоловіків здобув Вадим Куралєс із Казахстану, Ор’ян Мосенг із Норвегії завоював срібло. А третю сходинку посів француз Аксель Гарньє.

А в жіночій індивідуальній гонці з біатлону на 12,5 км, попри три хиби у стрільбі, фінішувати п’ятою вдалося Юлії Городній (Чернігівський інститут інформації бізнесу і права). Решта українок розмістилися у фінішному протоколі за межами топ-25. Олена Городна (Львівський державний університет фізичної культури ім. Івана Боберського) посіла 30-е місце з п’ятьма промахами, а Лілія Стеблина (3+3+3+1) – 34-та (Національний університет фізичного виховання і спорту України).

Перемогу здобула канадка Шайло Руссо, Барбара Скробіжевська із Польщі стала другою, Тереза Яндова – третя.

На змаганнях у гірськолижній комбінації (Super – G) серед жінок Анастасія Шепіленко посіла 11 позицію, а Катерина Шепіленко стала 29-ю. Обидві студентки Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

На жаль, у чоловіків Роман Цибеленко у фінальному протоколі до ТОП-30 не потрапив (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника).

Свої відчуття Роман Цибеленко описав так:

“Я дуже щасливий тут бути, радий, що є можливість представити свою державу.

Траса – це був супер-гігант, траса доволі таки складна, льодовита, і досить так нормально там погатило. Але нічого, я вистояв і доїхав. Уже під кінець ноги трошки відчувались. Я хотів просто проїхати доброю лінією якнайшвидше.

Я дуже дякую своїм рідним, друзям та близьким за підтримку. Дуже дякую за те, що вболіваєте. Ну а ЗСУ – просто немає слів, тут настільки сильні люди, що від них аж хочеться боротися самому”.

У танцях на льоду українські фігуристи посіли високе 5 місце. Марія Голубцова і Кирил Бєлобров з Національного педагогічного університету імені Драгоманова стабільно виконали свою довільну програму, але зовсім трішки не дотягнули до медалі.

Чемпіонами Всесвітньої зимової Універсіади у цьому виді програми стали французи. Срібло – в американців, бронза – в італійців.

Анастасія Гожва (Національний університет фізичного виховання і спорту України) після короткої програми йде на 9-й позиції.

Збірна України з хокею у своєму другому матчі на Універсіаді поступилася команді Латвії, маючи перевагу практично в усіх компонентах гри. Як таке могло статися – ще та загадка.

Різниця кидків по воротах говорить сама за себе – 47:22 на нашу користь. Але підсумковий рахунок на табло – 3:2 на користь суперника. Наші двічі виходили вперед, але дозволили латвійцям перевести гру в овертайм та вирвати перемогу.

Шайби за Україну закинули Гліб Кривошапкін з Національного університету фізичного виховання і спорту України (асист на рахунку  Артема Матейченка з Marymount Manhattan College, Нью-Йорк, США) і Денис Бородай з Харківської державної академії фізичної культури.

Наступна гра – у понеділок проти Швеції.

Розклад виступів українських спортсменів на Всесвітній зимовій Універсіаді 15 січня такий:

Гірськолижний спорт. Непрості траси Лейк-Плейсіда спробують підкорити Шепіленко Анастасія, Шепіленко Катерина та Цибеленко Роман. Змагання розпочнуться о 16:30.

Лижні гонки. Змагання із лижних гонок продовжаться спринтом. Кваліфікація стартує о 16:05, фінали розпочнуться о 19:15. Україну представлятимуть:

Бондар Максим

Романченко Дмитро

Міщенко Олег

Кирик Олексій

Савінська Анастасія

Нікон Анастасія

Нопрієнко Єлизавета

Іванченко Анастасія

Фігурне катання. У фігурному катанні довільний танець продемонструє Гожва Анастасія. Початок змагань о 02:00.

Лижне двоборство. Мазурчук Дмитро, Шумбарець Олександр та Гребенюк Віталій змагатимуться під синьо-жовтим прапором у лижному двоборстві. Залікова гонка масстарту розпочнеться о 23:00, а о 03:00 початок змагань у стрибках на трампліні К-90.

Трансляцію змагань дивіться за посиланням.

Нагадаємо, ХХХI Всесвітня зимова Універсіада триває в США 12-22 січня. У складі української команди – 61 спортсмен і 29 тренерів. Вони представляють 20 українських і 2 закордонних (Польща і США) університети.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів