В гостях «Олімпійської вітальні» майстриня спорту України з гімнастики спортивної – Стела Захарова

176

21 вересня 2022 року, в рамках відзначення Олімпійського дня 2022 #OlympicDay#MoveForPeace!, відбулась онлайн зустріч «Олімпійська вітальня», де запрошеною гостею була відома українська спортсменка, заслужена майстриня спорту України з гімнастики спортивної, Олімпійська чемпіонка, чемпіонка Світу, переможниця і призерка Всесвітньої Універсіади – Стелла Георгіївна Захарова.

Сьогодні до організаторів заходу – Луганського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, Луганського і Донецького обласних та Київського міського відділень Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України долучилась Всеукраїнська профспілка спортсменів, працівників сфери фізичної культури і спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання.

Стелла Георгіївна розповіла про свій досвід роботи у Швеції, де працювала тренером в приватній спортивній школі. Саме цей досвід сформував у неї розуміння, що державні школи – застарілий напрямок для розвитку дитячого спорту. На думку Стелли Захарової в Україні така система, що якщо ти не державна школа, то потрібно брати участь у торгах, платити нереальну суму оренди, зарплату тренерам, комунальні послуги, проводити своїми силами заходи та тягнути клуб самостійно. Такі спортивні клуби знаходяться в нерівних умовах у порівнянні з державними школами, але несуть більше відповідальність за свою діяльність. Не всі діти мають можливість потрапити на навчання, адже не всі можуть сплачувати внески. Тому необхідно переймати європейський досвід, тому що за кордоном ті, хто організовує дитячі спортивні клуби, не сплачують оренду та комунальні послуги, а батьки сплачують дуже маленький членський внесок, який доступний кожному. Там заняття спортом доступні абсолютно всім, на відміну від України. І нам є на що рівнятися та з чого брати приклад.

Безумовно, пані Стелла володіє багатим досвідом адже займається благодійністю та співпрацює з ООН, також в Україні проводиться Кубок Стелли Захарової під егідою Міжнародної федерації гімнастики. Тож сподіваємось, що завдяки таким завзятим та небайдужим людям як Стелла Захарова, ми матимемо можливість обрати вірний шлях для розвитку спорту в Україні, що дасть змогу залучати якомога більше молоді до занять спортом, здорового способу життя, ростити здорове, виховане на правильних традиціях, покоління сильних українців!

Дякуємо пані Стеллі за таку відданість спорту, за її роботу задля популяризації спорту та сподіваємось, що її прагнення у створенні умов та можливостей для розвитку не лише чинних спортсменів, а й молоді загалом вже найближчим часом будуть реалізовані.

СЛАВА УКРАЇНІ! 

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів