В Кременці на науково-практичному семінарі впроваджували чирлідинг в освітній процес з фізичної культури

1855

В Кременецькому педагогічному коледжі КОГПА ім. Тараса Шевченка відбувся семінар з практичними заняттями (майстер-клас) з чирлідингу, ведучими якого були гості з Києва – президент Федерації чирлідингу і чирспорту України Андрій Анатолійович Боляк та майстер спорту з чирлідингу Наталія Леонідівна.

Ініціатором проведення цього заходу виступила циклова комісія з фізичного виховання на чолі з головою комісії Єрусалимець К. Г.

У майстер-класі «Впровадження в освітній процес з фізичної культури чирлідингу» брали участь вчителі та учні фізичної культури загальноосвітніх навчальних закладів Кременецького, Шумського районів та викладачі і студенти Кременецького лісотехнічного коледжу, Дубнівського коледжу РДГУ, Кременецького педагогічного коледжу КОГПА та інструктори фізичного виховання дошкільних закладів  м. Кременця.

Всі охочі мали можливість отримати  теоретичні знання і, що особливо цінно, практичний майстер-клас від керівника Федерації чирлідингу і чирспорту України.

7 червня 2017 року Міністерство освіти і науки України затвердило нову програму з фізичного виховання для школярів.

До програми включено варіативний модуль «Чирлідинг». Ця важлива перемога федерації з розвитку цього виду спорту, відкрила нові перспективи занять чирлідингом для шкільної та студентської молоді.

Чирлідинг – це вид спорту який поєднує у собі елементи шоу і танців, гімнастику та акробатику. Існує багато видів цього танцю. В Україні він офіційно з’явився у 2004 році.

В кожній групі елементи діляться на три рівні складності: «базовий», «просунутий», «елітний». До шкільної програми увійшли технічні елементи, які відносяться до базового рівня складності, що забезпечує безпеку та доступність змісту варіативного модулю «Чирлідинг». Основу чирлідингу, яка вирізняє даний вид спорту між інших, складають базові рухи руками. До критеріїв ефективності та видовищності виконання базових рухів руками відносять: швидкість, точність та потужність рухів, силовий контроль правильне виконання і фіксація позицій рук та їх кистей, у поєднанні з позиціями ніг, які в усіх членів команди мають бути однаковими.

Цей практичний захід, на думку організаторів, може і має дати новий поштовх розвитку чирлідингу в Кременці та Тернопільській області!

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України (з інформації Кременецького педагогічного коледжу КОГПА ім. Т.Шевченка)

 

 

Коментарі

коментарів