Відділенням НОК України в Хмельницькій області проведено акцію на підтримку олімпійського руху

853

25 березня відділенням Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області проведено акцію на підтримку олімпійського руху – «Естафета поколінь» під гаслом «Мир, спорт, дружба!»    

Захід відбувся в рамках відзначення 77-річниці визволення міста від нацистських загарбників на меморіальному комплексі загиблим у  роки Другої світової війни «Вічний вогонь» та спорткомплексі «Поділля».    

Ветерани війни та спорту, олімпійці, факелоносці естафети олімпійського вогню 1980 року вшанували їх пам’ять покладанням квітів і висловили слова вдячності тому поколінню переможців, наголоcивши, що саме в 1950-х роках українські  спортсмени в складі збірних команд СРСР почали приймати участь у найпрестижніших міжнародних змаганнях: спочатку на чемпіонатах Європи та світу, а з 1952 року – на Олімпійських іграх.      

 Перший заступник відділення НОК України Віктор Флентін звернув увагу на те, що саме сьогодні у футбольному тренувальному центрі  префектури Фукусіма дано старт естафеті олімпійського вогню по всіх 47-ми префектурах Японії, яку здійснять понад 10 тисяч бігунів. Раніше цей об’єкт слугував базою під час проведення робіт із дезактивації аварійної АЕС «Фукусіма дай-ити». Влада хоче продемонструвати зусилля на шляху до відновлення після землетрусу, цунамі та ядерної аварії, що сталися тут десять років тому. Естафета триватиме 121 день і завершиться 23 липня на національному стадіоні у Токіо, де пройде церемонія відкриття ХХХІІ Олімпіади.  

 Це будуть вже другі Ігри, які відбудуться в столиці Японії.  На попередніх (ХХVIII Олімпіада) вогонь у чаші на олімпійському стадіоні 10 жовтня 1964 року запалив факелоносець Іосінорі Сакаі, який народився 6 серпня 1945 року в день атомного бомбардування Хіросіми поблизу з цим містом і став тоді символом післявоєнного відновлення Японії.     

Враховуючи викладене, на знак солідарності з організаторами ХХХІІ Ігор, почесний громадянин міста Хмельницького, дитина війни, член виконкому відділення НОК, очільник ветеранського спорту в області 86-річний Віктор Барбалюк, котрий з 1958 року активно займається розбудовою сучасної спортивної інфраструктури в місті, запалив факел від «Вічного вогню», який естафетою з рук в руки передавали усі присутні учасники дійства, в тому числі олімпійці (чемпіон  Ігор 1976 року байдарочник Сергій Нагорний, дворазовий учасник зимових Олімпіад 1992 і 1994 років бобслеїст Олександр Бортюк, фристайлістка Ольга Полюк, що готується виступити вже на четвертій зимовій Олімпіаді поспіль), з надією і вірою в тому, що сам факт проведення цьогоріч безпечної Олімпіади в Японії cтане символом перемоги людства над СOVID-19.                     

 Завершився захід оздоровчим пробігом групи ветеранів спорту по доріжках стадіону «Поділля».                                                                           

 За інформацією Першого заступника Хмельницького обласного відділення НОК України Віктора Флентіна.

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів