Відкриті Національні Ігри Спеціальної Олімпіади Швейцарії 2018

1674

24-27 травня 2018 року національна збірна Спеціальної Олімпіади України (СОУ) з складі команд з легкої атлетики, бочче та настільного тенісу – спортсменів з відхиленнями розумового розвитку в складі 10 чоловік долучилася до великого європейського спортивного дійства – Відкритих Національних ігор Спеціальної Олімпіади Швейцарії, які відбулися в Женеві з 13 видів спорту і зібрали 1600 спортсменів з 9 країн, 600 тренерів, 1200 волонтерів. Фактично, це були західноєвропейські Ігри Спеціальної Олімпіади.

Українську делегацію гостинно опікували співробітники Постійного представництва України при відділенні ООН, що дало можливість швидко освоїтись і, згодом, проявити найкращі свої вміння, адже наші спортсмени півроку готувались до цих Ігор. Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України забезпечив команду СОУ спортивними олімпійськими куртками.

Програма змагань була дуже насиченою і при спеці в 30 градусів потребувала неабиякої загальнофізичної підготовки. Спортсмени СОУ гідно зарекомендували себе серед лідерів представлених видів спорту, що підтверджує їх відмінний виступ:

1) Іванів Віталій ( м. Миколаїв)– спортсмен, легка атлетика (1 зол. в стрибках у довжину і 1 срібна за біг 100 м у вищому дивізіоні)

2) Іванюшин Микола ( м. Миколаїв)– спортсмен, легка атлетика (1 зол. в штовханні кулі і 1 срібна у стрибках у висоту у вищому дивізіоні)

3) Грищенко Катерина ( м. Умань)– спортсмен, настільний теніс (срібна в командних змаганнях і золота в одиночних у вищому дивізіоні)

4) Малюга Андрій ( м. Умань)– спортсмен, настільний теніс (срібна в командних змаганнях і золота в одиночних у третьому дивізіоні)

5) Хорунжак Олександр ( м. Херсон)– спортсмен, бочче (1 зол. в командних змаганнях)

6) Ботєв Максим ( м. Херсон)- спортсмен, бочче (1 зол. в командних змаганнях)

Всього здобуто 5 золотих і 3 срібні медалі.

Водночас, завдяки тому, що українці жили на узбережжі Женевського озера і поблизу історичного центру, то мали нагоду познайомитись з життям Женеви без спотворених міфів. Безперечно, саме на таких змаганнях набувають не тільки досвід, а й удосконалюється спортивна майстерність, покращується інтелектуальний та моральний стан спортсменів СОУ.

 

Коментарі

коментарів