Вперше в Україні відбулися національні змагання зі скандинавської ходьби серед школярів та студентів

467

За підтримки Міністерства освіти і науки України у Запоріжжі, вперше в історії дитячого спорту, відбулися змагання зі скандинавської ходьби серед школярів та студентів. Участь стартах, що проходили на території національного заповіднику Хортиця, взяли понад сотні юнаків та дівчат з дев’яти областей України.

Під час урочистого відкриття змагань привітав учасників начальник Запорізького обласного відділення/філії Комітету з фізичного вихованні я спорту МОНУ, Юрій Шепель. Він  наголосив, наскільки важлива подія зараз відбувається – адже пошуки нових варіантів рухової активності для дітей та молоді, один з головних пріоритетів діяльності комітету, і висловив подяку скандинавської ходьби України за те, що стали розвивати дитячий напрямок.

– Ми будемо й надалі розвивати цей вид спорту серед молоді, –  розповів президент Української федерації скандинавської ходьби Ігор Єфименко, – Ключовий момент користі ходьби з палками – те що працює велика кількість м’язів , 90% верхнього  плечового поясу. А для сучасних дітей це дуже актуально, з огляду на велику кількість часу, яку вони проводять з гаджетами – покращується постава, формується  м’язовий корсет, діти починають більше рухатися, покращується робота мозку, підвищується працездатність , сприйняття інформації. Торік проводили експеримент –  у Покровському цілий рік замість  уроку фізкультури була  скандинавська ходьба, серед школярів 5-9 класів,  результати побачили чудові! Всі висновки передали у МОН, чекаємо, що найближчим часом Міністерство освіти і науки України, рекомендує скандинавську ходьбу як факультатив у школах.

Зазначимо, що найближчим часом дитяча секція для занять скандинавською ходьбою з’явиться у Запоріжжі – її планує відкрити Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Під час дебютного чемпіонату України школярі, віком від 8 років, долали дистанцію у 2,5 км. Студенти крокували мальовничими стежками Хортиці на 5-кілометрову відстань.

Серед дівчат до 10 років перемогу відзначила тендітна киянка Маргарита Молоткова. Для дівчинки ця нагорода стала першою в житті, тож емоції вирували:

  • Дуже щаслива, що вперше виграла медаль, і хочу далі перемагати! Займаюся трішки більше року – першим став ходити мій брат, його вчителька запросила, а я пішла з ним. Мені подобається, що цей вид спорту швидкий та рухливий.

Серед школярів до 13 років переміг Кирило Конограй з Дніпра:

  • Займаюся більше двох років. Мене запросила моя тренерка Ірина Францкевич, ходжу до неї на заняття. Ходьба з палками це цікаво – це розвиває всі групи м’язів. А ще мені подобається їздити на змагання, хочу займатися професійно цим видом спорту.

У змаганнях студентів перші місця посіли запоріжці. У дівчат – студентка Запорізького авіаційного коледжу Софія Столярчук. А у юнаків – студент Запорізького електротехнічного фахового коледжу НУ “Запорізька політехніка” Дмитро Перуганич.

  • Мене привела на спортивну ходьбу мама. Вона вже більше двох років займається, давно мене запрошувала – а я думала це щось не цікаве. Але спробувала і мене це так захопило! Це чудове кардіо, відмінно підтримує фігуру. Тепер щодня тренуюся! Тренуюся півроку, це мої другі змагання, – ділиться враженнями Софія Столярчук.

 

  • Я прийшов займатися за компанію зі своєю дівчиною, і втягнувся! Подобається, що тренування завжди на свіжому повітрі, на природи – ходиш і насолоджуєшся, отримуєш задоволення від занять! – каже Дмитро Перуганич.

Всі переможці та призери змагань отримали грамоти Міністерства освіти і науки України, участь у церемонії нагородження взяв начальник Запорізького відділення/філії КФВС МОНу, Юрій Шепель.

 Переможці та призери чемпіонату України зі скандинаської ходьби серед школярів та студентів:

Хлопці 8-10 років, дистанція 2,5 км

1.Жавжаров Матвій (Маріуполь) 0:21:27

2.Косарєв Максим (Київ) 0:21:28

3.Луференко Сергій (Житомир) 0:21:37

Хлопці 11-13 років, дистанція 2,5 км

1.Конограй Кирило(Дніпро) 0:18:48

2.Молотков Мирон (Київ) 0:18:50

3.Майний Федір (Київ) 0:21:02

Хлопці 14-15 років, дистанція 2,5 км

1.Соловйов Владислав (Дніпро) 0:19:57

2.Зубар Павло (Покровськ) 0:27:03

Дівчата 8-10 років, дистанція 2,5 км

1.Молоткова Маргарита (Київ) 0:20:59

2.Орнанджі Маргарита (Дніпро) 0:21:00

3.Коваль Ілона (Костянтинівка) 0:21:37

Дівчата 11-13 дистанція 2,5 км

1.Зима Єлізавета (Покровськ) 0:20:21

2.Чеботорева Диана (Покровськ) 0:21:51

3.Кулінович Таїсія (Костянтинівка) 0:22:30

Дівчата 14-15 дистанція 2,5 км

1.Жуковіч Альбіна (Покровськ  ) 0:21:40

2.Агейкіна Марія (Костянтинівка) 0:21:58

  1. Кайдашева Марія (Покровськ) 0:23:17

Дівчата 16-17 дистанція 2,5 км

1.Березюк Софія (Київ) 0:21:49

Студенти юнаки, дистанція 5 км

1.Перуганич Дмитро(Запоріжжя) 0:39:58

2.Божко Валерій (Київ) 0:47:02

Студенти дівчата, дистанція 5 км

1.Столярчук Софія (Запоріжжя) 0:42:59

2.Куль Марія (Запоріжжя ) 0:43:00

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

 

Коментарі

коментарів