Вперше за багато років у Хмельницькому провели змагання зі стрільби з лука

73

16-17 грудня 2022 року відбулась Відкрита першість Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва зі стрільби з лука у приміщенні, присвячена Дню заснування Національного олімпійського комітету України.  

Передувало цьому створення гуртка  стрільби з лука, який  запрацював у вересні поточного року на базі Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва, де наразі в тирі займаються з дітьми 9-18 років два тренери: майстер спорту України міжнародного класу, призерка чемпіонатів світу та Європи, учасниця Олімпійських ігор в Пекіні-2008 Вікторія Коваль і майстер спорту України міжнародного класу, член національної команди України Микита Кравчук.

Від початку повномасштабного російського вторгнення фахівці були змушені виїхати з Харкова, звідки також вивезли обладнання. До цього Вікторія Коваль та Микита Кравчук працювали в  Харківському національному університеті імені Василя  Каразіна. Спільно з місцевими ентузіастами та підтримки спортивних організацій зареєстрували Хмельницьку обласну федерацію стрільби з лука і розпочали практичну діяльність по відновленню  популярного в краї у 1980-х роках олімпійського виду спорту.

Тож, 16 грудня у першості ХПТДЮ взяли участь 20 гуртківців, які змагалися на дистанціях 18 метрів (старші вихованці) та 10 метрів (учасники 2009 р.н. і молодші). Вправа складалася із 10 серій по 3 постріли, на кожну з яких відводилося по 90 секунд.

Найкращі результати, окремо серед юнаків та дівчат, показали:

  • Ярослав Грабчук (263 очка) та Аріна Федорова (256 очок) на дистанції 18 метрів;
  • Матвій Колесник (203 очка) та Каміла Лаврентьєва (245 очок) на дистанції 10 метрів.

Наступного дня відбулися виставкові сімейні змагання за участі 17 команд (дорослий+дитина), під час яких кожен з учасників виконав по три постріли в трьох серіях.

У підсумку задоволеними   залишились діти, батьки, їх наставники, адже четверо новачків виконали розрядні вимоги і закріпили навички, отримані за нетривалий період тренувань. Грамоти, медалі, сувенірна олімпійська атрибутика, фотографії та незабутні емоції залишились у них на пам’ять від цікавого спортивного заходу.

За інформацією заступника голови відділення НОК України у Хмельницькій області Віктора Флентіна

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів