Всеукраїнський Форум «Україна 30. Здорова Україна»

2580

Здоровий і активний спосіб життя мають стати невід’ємною частиною ментальності і стилю життя українського суспільства. Саме це стало головною темою обговорення ініціативи «Нова українська школа – простір здоров’я» у рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Здорова Україна». Величезну увагу було приділено заохоченню дітей і підлітків до фізичного виховання та рухової активності.

– Очевидно, що любов до активного способу життя повинно виховуватися з дитинства і школа має стати простором не лише для здобування знань, а й здоров’я. Сьогодні ми повинні зробити заняття з фізичної культури не просто корисними, а головне цікавими для сучасної молоді. Крім того, ми намагаємось прищеплювати любов до спорту через загальномасові заходи та онлайн флешмоби, – зазначив Голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко.

За останні роки було впроваджено цілий ряд дійсно класних та драйвових ініціатив, які стали успішними і популярними не лише в Україні, а й у світі. Минулий рік і початок цього року були несприятливими для спорту через пандемію COVID-19, але разом з тим, навіть у таких умовах були проведені заходи, які зібрали величезну кількість дітей. Так, на початку червня відбувся спортивно-масовий захід «Рух – це здорово», присвяченоюий Дню захисту дітей. У його рамках майже 300 000 учнів з усіх регіонів України мали змогу цікаво провести своє дозвілля і познайомитись з величезною кількістю різноманітних активностей.
Варто згадати і такі ініціативи, як «Cool Games» та «E-Sport Games». І якщо змагання з естафет напряму сприяють активному розвитку дітей, то захід присвячений популярному нині напрямку, як кіберспорт став чудовим інструментом, аби охопити ще більшу кількість учнів і заохотити їх до спорту.

– Кіберспорт в умовах пандемії зробив величезний крок уперед і за короткий проміжок часу здобув величезну аудиторію прихильників. Ми побачили в ньому певний спосіб через відеоігри донести до учнів думку, що успішний кіберспортсмен повинен бути здоровим та активним. Саме тому Всесвітній захід з «E-Sport Games», який проходив у Києві передбачав не лише змагання з популярних дисциплін, а й «спортивне» дозвілля, в рамках якого учасники могли спробувати себе в таких рухливих іграх, як лазертаг, стрибки на батуті, скелелазіння та інше, – додав пан Стеценко.

Разом із тим Комітет пропонує використання модулів та інноваційних естафет на уроках фізкультури. Так, з-поміж ігрових і традиційних видів спорту (футбол, баскетбол, волейбол, бадмінтон, легка атлетика, гімнастика, плавання тощо) будуть запроваджені модулі і з таких популярних видів, як кроссфіт, черлідинг, фрізбі та ін.
Для учнів, які більш серйозно хочуть займатися спортом, також є простір до вдосконалення. Наразі, в Україні проводяться як всеукраїнські змагання, в рамках Гімназіад, так і міжнародні.

– Якщо брати загальну статистику проведених змагань і заходів, то ми маємо дуже позитивну динаміку. На жаль, 2020 рік з об’єктивних причин не є репрезентативним, адже уся країна жила в умовах локдауну, але якщо порівнюти з 2019 рік, то ми вже за півроку майже досягли схожих показників. Цифри будуть красномовнішими: у 2019 році було проведено 437 заходів, в яких взяло участь 546 тис. дітлахів. Якщо брати 2021 рік, то за ці кілька місяців було проведено 179 заходів, в яких взяло участь 511 тис. учасників. Такі показники дають нам привід для досить позитивних прогнозів і до кінця року, впевнений, ми зможемо залучити близько 1 200 000 учнів, – підсумував заступник Міністра освіти і науки Артур Селецький.

Зазначимо, що наразі активно впроваджується і цифрова платформа, де буде зібрана інформація не лише про юних спортсменів та їх тренерів, а й про спортивні школи та гуртки по всій Україні.
Усі вищезгадані ініціативи націлені на гармонійний розвиток молоді, виховання здорового, активного та творчого покоління і подолання деструктивних настроїв серед населення.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів