Всеукраїнський семінар-практикум «Активна школа – здорова Україна»

356

Впродовж 17-18 серпня 2022 року в Навчально-виховному комплексі«Домінанта» (дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа І ступеня – суспільно-гуманітарна гімназія – СШ №204 з поглибленим вивченням фізичної культури)в рамках Міжнародної серпневої педагогічної науково-практичної конференції «Освіта, освітяни – незламні у війні» проходив Всеукраїнський семінар-практикум «Активна школа – здорова Україна». Захід організований Комітетом зфізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України разом із партнерами:Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Рух ОлександраПедана Джуніор», ГО Юкрейн Ектів.

Захід було проведено в змішаному режимі – офлайн та онлайн. Долучитися до нього мали змогу вчителі фізичної культури, методисти, представники федерацій з видів спорту, фахівці галузі фізичної культури з 24 регіонів України та міста Києва. Всеукраїнський семінар-практикум щодо розвитку фізичної культури та спортивної підготовки серед учнівської молоді включав теоретичну та практичну частини. 

17 серпня відбулось відкриття семінару. До режиму онлайн підключились близько 2000 учасників. З вітальними словами до учасників звернулись Світлана Уфімцева – директор НВК «Домінанта», кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України, Вадим Стеценко – голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Євген Баженков – директор Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат наук з фізичного виховання та спорту, заслужений працівник фізичної культури і спорту України.

Після вітальних слів були презентовані доповіді спікерів. Ткаченко Вадим Анатолійович – полковник служби цивільного захисту, заступник начальника управління-начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям та заходів цивільного захисту Дніпровського РУГУ ДСНС України у м. Києві мав доповідь на тему «Інструктаж з безпеки. Порядок дій учасників освітнього процесу у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій».

Про діяльність Комітету з фізичного виховання та спорту МОН в умовах військового стану розповів Олександр Ігнатко, начальник відділу фізичного виховання КФВС МОН. Зокрема він розповів про проведення різних флешмобів та челенджів, які відбувались по всій території України впродовж останніх чотирьох місяців в підтримку наших захисників: ЗСУ, НГУ, ТРО, медиків, волонтерів, рятівників та всіх мешканців України. Доповнив виступ Володимир Артамонов, заступник голови КФВС МОН, розповівши про проведення та залучення учнів до участі у цікавих фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходах.

Була презентована освітня платформа з фізичного виховання та спортивної підготовкиParimatchFoundation – Вадим Місюра, директор представництва міжнародного благодійного фонду ParimatchFoundation та Сергій Антропов, радник голови КФВС МОН. 

Про програму активних парківі співпрацю з закладами освіти в рамках програми Президента «Здорова Україна» розповів Андрій Ребрина – директор Всеукраїнського центру здоров’я населення «Спорт для всіх».

Цікавою була презентація Катерини Безрук, наукового співробітника лабораторії фізичного розвитку і здорового способу життя Інституту проблем виховання НАПН України, на тему «Виховний потенціал і ресурси гейміфікації у формуванні в учнів навичок збереження і зміцнення здоров’я».

Про організацію освітнього процесу з фізичної культури, навчальні програми, планування, оцінювання, особливості різних форм навчання (дистанційна форма (онлайн), очна форма (офлайн), індивідуальна, сімейна, екстернатна в тому числі для дітей, які знаходяться за кордоном), фізкультурно-оздоровча діяльність доповідали Андрій Боляк – заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, кандидат наук з фізичного виховання і спорту України та Галина Коломоєць – начальник відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України.

Олена Аксьонова – завідувач кафедри Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук мала презентацію щодо реалізації компетентнісного і діяльнісного підходів в процесі викладання фізичної культури в закладах освіти. Дуже цікава та емоційна доповідь, з безліччю вдалих прикладів з власного досвіду.

По завершенню виступів спікерів семінару, відбулись практичні заняття, на яких були презентовані авторські майстер класи з варіативних модулів навчальних програм для різних рівнів освіти, загальна фізична підготовка з елементами спортивних ігор та одноборств, флорбол, бадмінтон, фризі, регбі 5 та ушу.

Другий день зустрічі розпочався з пленарного засідання за участю міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. Під час засідання до присутніх звернулись Сергій Бабак – голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Олексій Кулеба – голова Київської обласної державної адміністрації, Анатолій Федорук – міський голова міста Буча Київської області, Василь Кремень – президент Національної академії педагогічних наук України. Також до засідання підключився міністр освіти Польщі Пшемислав Чарнек, який висловив слова підтримки українському народу та програми допомоги в освітньому процесі дітей з України.

Під час засідання обговорювався взаємозв’язок урочної та позаурочної форм фізичного виховання в сучасному закладі освіти, що є основою реалізації програми Президента України «Здорова Україна» та організація і проведення щоденної рухової активності, фізкультурно-оздоровчих заходів у режимі навчального дня та під час канікул: інноваційні підходи і форми проведення.

По закінченні пленарного засідання відбулась зустріч з засновником руху Junior – Олександром Педаном. Він привітав учасників заходу, розповів про свою волонтерську діяльність та поділився своїми планами. А також вручив дипломи вчителям фізичної культури від Junior.

У продовженні семінару-практикуму були продемонстровані секції «Вдосконалення освітньої галузі «Фізична культура» та «Марафон освітніх практик вчителів фізичної культури». 

Загалом захід був насичений різноманітними темами, цікавими доповідями, висвітлювались найактуальніші питання щодо розвитку фізичної культури та спортивної підготовки серед учнівської молоді, реформи НУШ в освітній галузі «Фізична культура», організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової діяльності закладів освіти, запровадження Державного стандарту базової середньої освіти і модельної навчальної програми з фізичної культури, проведення уроків фізичної культури в умовах воєнного стану, психологічного захисту дітей, авторськими майстер класами з варіативних модулів навчальних програм для різних рівнів освіти, зокрема CoolGames та CoolRace, практикумами з поєднання комп’ютерних ігор та рухових активностей: міні турнір з кібер-футболу та вуличного-футболу (турнір з кібер-футболу) тощо. Також була продемонстрована робота спортивних VR-тренажерів (віртуальна реальність в поєднання з руховою активністю) та виставка педагогічної літератури та спортивного інвентарю.

Несподіванкою заходу стала демонстрація практично-тренувальних заходів з евакуації учасників освітнього процесу у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій на території закладу освіти. Бригада відділу запобігання надзвичайним ситуаціям та заходів цивільного захисту Дніпровського РУГУ ДСНС України у м. Києві, під керівництвом полковника служби цивільного захисту, заступника начальника управління Ткаченка Вадима, провели демонстраційні заходи з гасіння пожежі, рятування учня з третього поверху та надання першої домедичної допомоги при втраті свідомості. 

Приємним сюрпризом від організаторів заходу став флешмоб на підтримку захисників України, в якому взяли участь всі учасники. Ну й звичайно загальна фотосесія для пам’ятних світлин.

Висловлюємо щирі слова вдячності НВК «Домінанта» та директору Світлані Уфімцевій за гостинність та теплий прийом, Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, ДНІ «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Рух ОлександраПедана Джуніор», ГО Юкрейн Ектів за чудову організацію заходу, спікерам та доповідачам за цікаві доповіді та актуальні теми, ведучим та операторам за супроводження онлайн ефірів, відділу запобігання надзвичайним ситуаціям та заходів цивільного захисту Дніпровського РУГУ ДСНС України у м. Києві, які завжди на стражі нашої безпеки та всім учасникам за зацікавленість та прагнення до вдосконалення, підтримку та віру у власні сили, а надто в сили наших оборонців.

Слава Україні! Героям Слава!

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів