Виставка до річниці Національного олімпійського комітету України в Хмельницькому

80

 В офісі відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області розгорнуто виставку з понад 500 експонатів спортивної літератури, інвентарю, офіційної нагородної та сувенірної атрибутики з олімпійською символікою, виготовленої і розповсюдженої НОК України та регіональним відділенням за 32 роки.         

                        

 На окремому стелажі розміщено інформаційно-довідкові матеріали і поетичні збірки місцевих авторів та видань: «Сто років спорту на Поділлі», «Олімпійські призери: Хмельницька область», «Олімпійськими стежками», «Декатлон», «Фізична культура і спорт Деражнянщ ини», «Олімпійці Кам’янець –Подільського національного університету», Календарі знаменних та памятних дат Хмельниччини за 2012-2022 роки….

 Поліграфічна продукція представлена також  у вигляді плакатів, афіш, календарів, блокнотів, дипломів, нагрудних номерів та свідоцтв, що виготовлялись до «Олімпійського дня», «Олімпійського уроку», освітніх заходів у рамках Всеукраїнського спортивно-інтерактивного проєкту #OlympicLab, змагань на честь олімпійців.

 Дві експозиції виділені для спортивного інвентарю (м’ячі, набори для настільного тенісу, бадмінтону, футболки, кепки, пакети тощо) та Олімпійських талісманів.

 Вказана продукція розповсюджувалась щорічно переважно під час Всеукраїнських акцій НОК України «Олімпійська книга» та «Олімпійський куточок».

 Окремо розміщено сувенірну атрибутику з олімпійською символікою (кубки, кружки, медалі, вимпели, брелки, магніти, набори нагрудних значків, авторучки, монети, конверти, марки тощо), яка виготовлялась для заохочення учасників таких заходів Національного Олімпійського комітету як «Олімпійський день», «Олімпійський урок», «Олімпійське лелеченя», «Do like olympians», «OlympicLab», а також до Олімпійських  і Європейських ігор, Юнацьких Олімпійських ігор, Європейських юнацьких олімпійських фестивалів та змагань на честь земляків-олімпійців в регіоні. Їх доповнила олімпійська атрибутика з інших країн-статуетка факелоносця, монети, значки, талісмани та кепки кількох національних збірних.

  Відвідувачі мають змогу ознайомитись з офіційними нагородами НОК України (Почесна грамота, Почесна відзнака, Медаль імені Бутовського) та відзнаками  відділення НОК України в Хмельницькій області (Подяка, Почесна грамота), яку отримали за розбудову Олімпійського руху відомі на Хмельниччині фахівці спорту,  а  також з дипломами лауреатів Всеукраїнських конкурсів серед спортивних  журналістів, фотографів та переможців телепрограм «Світ спорту».

 Щотижня виставку відвідують декілька груп школярів, студентів, ветеранів спорту, бібліотекарів, журналістів, в тому числі внутрішньо переміщені особи. 

 Особливу їх увагу привертають вимпели та прапори з автографами Олімпійських чемпіонів , в тому числі президента МОК Томаса Баха, а також екіпірування факелоносиці естафети олімпійського вогню  напередодні ХХVIII Ігор в Афінах, один з міжнародних етапів якої 5 липня 2004 року пройшов вулицями Києва  за участі наймолодшої  на той час учасниці цієї знакової для неї події-13-річної хмельничанки Анастасії Гайової (рекордсменки України з бігуна 3000 м серед кадеток).

 Екскурсії з ними проводять керівники відділення та олімпійці, які проживають у місті Хмельницькому, зокрема борчиня Людмила Головченко, фристайлістка Ольга Полюк.

 Виставка, на якій вже побували журналісти кількох місцевих телерадіокомпаній, буде функціонувати до 16 січня 2023 року.

За інформацією першого заступника голови відділення НОК України у Хмельницькій області Віктора ФЛЕНТІНА.

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів