«Взаємозв’язок Нової української школи та програми Президента України «Здорова Україна»

153

28 лютого відбувся Всеукраїнський методологічний семінар «Взаємозв’язок Нової української школи та програми Президента України «Здорова Україна».

Організаторами семінару виступають Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», ГО «Ukraine Active».

Участь у семінарі взяли представники органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівники і вчителі закладів загальної середньої освіти, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, викладачі закладів вищої освіти, науковці, аспіранти.

Розпочав зустріч заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент – Андрій Боляк. Його презентація включала в собі багато цікавої інформації. Так, були висвітлені питання традиційних методик та підходи нової фізичної культури, які полягають у відмові від традиційних підходів та прийомів, 60 хвилин активностей, дитиноцентризм, учень, учениця – активні учасники процесу, орієнтація на особистість дитини, особистий вибір та формування компетентностей для життя. Детально були розглянуті етапи учнівської ліги «Здорова Україна». 

Також до зустрічі долучився Ігор Хаджинов, керівник проєктів та програм Благодійної організації Smart Foundation. Він презентував та розповів про програму благодійного фонду Parimatch, що прагне зробити комунікацію між вчителями фізичної культури та учнями якіснішою – «Нова фізична культура». Це комплексна програма, спрямована на розвиток педагогічних навичок вчителя для того, аби зробити уроки фізичної культури цікавими та корисними для школярів і підвищити їхню фізичну активність.

Наступними спікерами семінару були Тимофєєв Сергій – начальник Управління молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації. Він розповів про досвід впровадження учнівських ліг в Київській області. Та Андрій Ребрина – директор Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», який нагадав нам всім про «Активні парки» – це один з проєктів, що входить у загальнонаціональну програму Президента України, метою проєкту – зробити спорт доступним для громадян та залучити різні групи населення до оздоровчої рухової активності у місцях масового відпочинку.

Загалом у семінарі взяли участь багато спікерів, які ділились власним досвідом впровадження різних проектів, застосування різноманітних технік, рухових активностей тощо. Було надано багато практичних рекомендацій та пояснень ключових тез Програми. Адже вона спрямована на всі вікові категорії та групи населення і має кілька складових, перша з яких – це модель здорової школи. 

Дякуємо організаторам за запрошення на семінар та таку різноманітну і корисну інформацію. Щиро сподіваємось, що кожен з учасників зміг взяти щось корисне для себе, і сподіваємось, що вже незабаром ми матимемо українську школу відкритою, цікавою та сучасною. 

Київське міське відділення Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів