Як українські школярі тріумфально дебютували на Combat Games

2225

52 медалі і перше місце у загальнокомандному заліку – такий підсумок виступів української збірної на Всесвітніх іграх з єдиноборств серед школярів Combat Games, який 16-21 червня пройшов у столиці Угорщини Будапешті. І це при тому, що це був дебют для вітчизняних спортсменів на спортивному форумі. Тим не менш, протягом трьох днів наші школярі дарували весь спектр емоцій – і радість перемоги, і сум від несподіваної поразки. Часом доля першого місця вирішувалася за лічені секунди. Важко було повірити, що це змагання серед звичайних школярів, а не професійних спортсменів.

Найбільше медалей до скарбнички національної команди «поклали» представники боротьби. І «класики», і «вільники» на дві команди спромоглися здобути рівно 20 медалей, серед яких 3 золоті, 9 срібних та 8 бронзових медалей. Особливо порадувала наймолодша учасниця збірної Анастасія Польська (33 кг), яка у фіналі досить впевнено здолала спортсменку зі США. А ось її колезі по збірній Аміні Мухамед (46 кг) перемога далася не так легко. У вирішальному поєдинку киянка поступалася по ходу сутички, однак змогла приборкати своє хвилювання і вирвала перемогу.

  • Моя суперниця розпочала бій дуже сильно. Це стало для мене дещо несподіваним, втім згодом я заспокоїлася, провела декілька результативних прийомів і здобула золоту медаль, – розповідає Аміна Мухамед.

Відтак дівчата задали гарний тон для своїх колег по команді. А ось за чоловічу частину борців «золотий» виклик прийняв представник греко-римського стилю Іван Цибанєв (75 кг). До речі, цей хлопець є автором найшвидшої перемоги на турнірі. У чвертьфіналі Вані знадобилось лише 7 секунд аби здолати представника бразилії Матеуса Сантоса. Тим не менш, фінал проти казаха Єсима Турисбека для українця був не так легким. Хоча, як зізнається хлопець, мала місце недооцінка суперника,

  • Напочатку двобою, я швидко набрав три очки і подумав, що легко продовжуватиму у такому ж темпі. Однак, я мало за це не поплатився, суперник досить швидко наздогнав мене по балам і мені довелося збирати решту сил аби перемогти. Тому й рахунок дещо хиткий – 4:3, – говорить Іван Цибанєв.

Трохи менше за бірців, а саме на дві медалі, здобули українські тхеквондисти, а саме 18 медалей: 8 золотих, 2 срібні та 8 бронзових нагород. Особливо показовою тут виявилася перемога капітана національної збірної Єлизевети Герасименко (63 кг) у тхеквондо керугі. Представниця Одеси, немов катком проїхалася по своїм суперницям і у фіналі завдала нищівної поразки тхеквондистці з ОАЕ. Єлизавета говорить, що у цьому тріумфі їй допомогли впевненість у власних силах та підтримка вболівальників.

  • Я була трохи вища за свою опонентку, тому гріх було не використати довжину власних ніг. А ще я відчувала підтримку усієї країни, тому не пала права програти. Рада, що змогла принести для збірної золото, – прокоментувала Єлизавета Герасименко.

Також своїх чемпіонів ми маємо і серед тхеквондо пумсе. Мирослава Коваль і Михайло Княжев з Дніпра стали переможцями в довільних індивідуальних змаганнях, а також в довільних парних в міксті. Крім того, Мирослава Коваль і Давид Полянський завоювали бронзові медалі в традиційних індивідуальних пумсе.

У представників дзюдо в активі 10 медалей: 3 золоті, 5 срібних і 2 бронзові. До речі, цей результат дозволив їм посісти друге місце в загальнокомандному заліку, поступившись лише спортсменам з Бразилії. Володарями золотих нагород стали Артем Корчевій (50 кг), Богдан Дембовський (60 кг) та Євген Гончарко (66 кг). Цікаво, що у кожного переможця є спільний кумир у дзюдо – це Георгій Зантарая.

  • Георгій надзвичайний дзюдоїст. Він чемпіон світу, а на континентальній першості був переможцем у двох різних категоріях – 60 кг та 66 кг. Я сам виступаю у категорії до 66кг, тому очевидно, що він для мене є прикладом, – ділиться своїми думками Євген Гончарко.

І лише однієї медалі не вистачило каратистам аби зрівнятися з представниками дзюдо за кількістю нагород. Тим не менш, результат українців також дуже пристойний – 1 золота, 4 срібні та 4 бронзові. Єдине золото на рахунку одеситки Аріадни Панчук. Після перемоги дівчина пригадала кожен свій двобій на змаганнях Combat Games.

  • Перші поєдинки я провела досить впевнено, хоча суперниці з Китаю та Тайпею були сильними, а ось у півфіналі проти бразилійки мені довелося добряче попрацювати. Лише за кілька секунд до завершення нашої сутички мені вдалося перемогти и здобути путівку у фінал. У вирішальному ж поєдинку я була налаштована виключно на перемогу. Рада, що важкі тренувальні збори, на яких у нас були по два тренування щодня, не пройшли даремно. Втім, хочу зазначити, ця нагородо того варта, – підсумувала Аріадна Панчук.

РЕЗУЛЬТАТИ

Вільна боротьба:

Золото: Анастасія Польська (33 кг), Аміна Мухамед (46 кг).

Срібло: Іван Стоматов (38 кг), Сніжана Онуфрієва (36 кг), Анна Телегіна (42 кг), Анна Карбовська (50 кг), Ірина Бондар (58 кг), Ірина Заблоцька (66 кг).

Бронза: Богдан Олексієнко (41 кг), Михайло Ефтені (68 кг), Вадим Руденюк (85 кг).

Греко-римська боротьба:

Золото: Іван Цибанев (75 кг).

Срібло: Олександр Школьний (48 кг), Гліб Фірсов (62 кг), Максим Головатий (85 кг).

Бронза: Дмитро Дем’яновський (38 кг), Роман Яценко (41 кг), Єгор Куліш (44 кг), Імеді Худжадзе (57 кг), Рамазан Пашаєв (68 кг).

Дзюдо:

Золото: Артем Корчевій (50 кг), Богдан Дембовський (60 кг), Євген Гончарко (66 кг).

Срібло: Станіслав Бондар (81 кг), Іван Щерба (+90 кг), Юлія Засульська (40 кг), Ія Кучава (52 кг), Катерина Семенченко (+70 кг).

Бронза: Данило Кочетков (73 кг), Марія Полякова (48 кг).

Карате:

Золото: Аріадна Панчук (48 кг).

Срібло: Оксана Базелюк (59 кг), Віктор Шевченко (61 кг), Олег Пащенко (68 кг) і Акакій Гвелесіані (76 кг).

Бронза: Анастасія Антонюк (3 кг), Лоліта Мовчан (59 кг), Микита Філіпов (55 кг) і Владислав  Бірюков (76 кг).

Тхеквондо:

Золото: Керугі: Єлизавета Герасименко (63 кг), Денис Чернов (73 кг); Пумсе: Мирослава Коваль, Михайло Княжев,

Срібло: Керугі: Вікторія Нагурна (44 кг), Софія Сікорська (55 кг).

Бронза: Керугі: Олександр Торопов (48 кг), Владислав Функендорф (55 кг), Олександр Єрко (73 кг), Юліана Ліпатова (63 кг); Пумсе: Мирослава Коваль, Давид Полянський.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів