Ярослав Амосов, український боєць змішаного стилю – гість Олімпійської вітальні

109

13 жовтня, у переддень Дня захисників і захисниць України, відбулась чергова зустріч Олімпійської вітальні, в рамках відзначення Олімпійського дня 2022 #OlympicDay#MoveForPeace

Гостем заходу став Ярослав Олександрович Амосов, український боєць змішаного стилю, заслужений майстер спорту, чотириразовий чемпіон світу та триразовий чемпіон Європи з бойового самбо, чемпіон Євразії, володар Кубку Європи, переможець багатьох змагань національного і міжнародного рівня. Має бойове прізвище – «Динамо» (Dynamo). 

Серед учасників цього разу була неймовірна кількість дітей, Ярославу Олександровичу задавали безліч питань, а він, в свою чергу, розповів багато цікавого про себе – як розпочинав своє сходження на спортивну арену, про свої тренування та режим дня, як підтримує себе в спортивній формі. Свій шлях Ярослав почав у єдиноборствах у 15 років, чому посприяв вітчим, який направив Ярослава до бойового самбо. Юнак почав осягати ази жорсткого бойового мистецтва у київському клубі «Гермес», де тренувався під керівництвом Федора Сердюка та Вадима Коритного.

Перший серйозний успіх на дорослому міжнародному рівні досяг у 2012 році, коли завоював Кубок Європи з бойового самбо. Саме це й стало поштовхом в досягненні значних успіхів у бойовому самбо. Одночасно з кар’єрою в бойовому самбо Амосов регулярно виступав на змаганнях з ММА. Всього на рахунку Ярослава 26 поєдинків у профі. Усі він завершив на свою користь.

Ярослав на другий місяць повномасштабного вторгнення РФ в Україну відмовився від захисту титулу заради захисту рідного міста у лавах легендарної вже тероборони рідного Ірпеня. Всі ми пам’ятаємо відео, де він заліз у льох, звідки витягнув пакет із поясом Bellator’а, який туди сховала його мати. «Пояс із великою історією! Тепер я його точно не віддам. Мама його надійно сховала, і він пережив бомбардування» – сказав тоді Ярослав Амосов. 

Як завжди по закінченню зустрічі, гість Вітальні обрав найцікавіше, на його думку, питання, автор якого отримає подарунок від Луганського обласного відділення Національного олімпійського комітету України. А цього разу питань була неймовірна кількість і особливо від дівчат-спортсменок.

Дякуємо співорганізаторам Вітальні – Луганському обласному відділенню Національного олімпійського комітету України, Луганському і Донецькому обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

А ми вітаємо всіх зі святом міцності і патріотизму, святом історії і добра – Днем Захисників і Захисниць України. Це свято не лише чоловіків і жінок, які служать, це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це – свято України. Нехай наш дім буде наповнений світлом і любов’ю! СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ГЕРОЯМ!

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів