Юний український картингіст виграв престижні міжнародні змагання в Італії

632

На трасі South Garda Karting в Лонато, Італія пройшли перші в сезоні 2023 року змагання світового рівня з картингу WSK Champions Cup. В перегонах взяли участь більше 320 пілотів з 51 країни світу. В наймолодшому класі для дітей до 10 років Mini Gr.3 U10 впевнену перемогу одержав дворазовий чемпіон України з картингу Олександр Легенький.

На перегонах такого рівня, коли кількість пілотів є більшою за 36, змагання складається з чотирьох етапів:

• 1-й етап це кваліфікація. Основна задача для пілотів на цьому етапі це за 6 хвилин показати найшвидше коло і здобути якомога вищу позицію на старті другого етапу;
  • 2-й етап – хіти. Хіти це серія перегонів, в якій всі пілоти розділяються на групи. Кожна група повинна проїхати з іншими. В результаті цього етапу пілоти здобувають поінти які використовуються для здобуття стартової позиції в наступному етапі;
  • 3-й етап – передфінал. Для участі в цьому етапі допускаються лише 72 пілоти, які показали себе найкраще в хітах. Пілоти розділяються на 2 групи по 36 пілотів в залежності від результатів 2-го етапу. Кожна група змагається за право прийняти участь в фіналі;
  • 4-й етап – фінал. Фінал це завершальний етап змагань. В фіналі приймають участь лише 36 найкращих пілотів. Стартова позиція є результатом попередніх трьох етапів але на має впливу на результат. Тобто хто переміг у фіналі – той і є Чемпіон.

В кваліфікації Олександр посів четверту позицію в групі та сьому в загальному заліку. Тому в кожному з хітів він стартував з зовнішньої четвертої позиції і лише один раз з третьої. Але це не завадило нашому пілоту перемогти в кожному з трьох хітів. У передфіналі Олександр також одержав впевнену перемогу, чим забезпечив собі поул позицію в фіналі.

Український пілот виявився бездоганним і у фіналі, найскладнішому етапі, та переміг у відмінному стилі. Добре стартував з поулу та лідирував 9 кіл з 10. На сьомому колі був випереджений поляком Леонардо Горскі. Але на наступному ж колі відповів блискучим обгоном, щоб повернути контроль над гонкою. На початку останнього кола Олександра атакує Антуан-Сільва Венант з Бельгії, але молодий українець бачить прогалину прямо на останньому куті і без вагань прослизає, щоб досягти успіху і перемогти.

На перший погляд може здатися все дуже легко. Проте стати переможцем змагань такого рівня – це результат безлічі тренувань, багатьох змагань міжнародного рівня, злагодженої роботи команди, постійної роботи над собою та величезного бажання перемогти!

Олександр дуже вдячний своїй італійській команді Team Driver Racing Kart, українській команді Borsch Racing та всім, хто його підтримує!