Заключна зустріч європейського марафону фізкультурно-оздоровчих подій, присвяченого Європейському дню шкільного спорту – European School Sports Day

202

30 вересня відбулась заключна онлайн зустріч Європейського марафону фізкультурно-оздоровчих подій присвяченого Європейському дню шкільного спорту – European School Sports Day.

Європейський день шкільного спорту – це велике міжнародне свято руху, в якому беруть участь школи з усієї Європи і навіть Південної Америки, Африки та Азії. Майже 2 мільйони учнів із майже 4000 шкіл взяли участь у попередньому заходів ESSD в 38 країнах світу. ESSD заохочує людей проводити час разом, розважаючись, одночасно сприяючи фізичній активності не лише на уроках фізкультури, але й протягом дня.

Розпочалась зустріч з вітальних слів Андрія Боляка, заступника голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та Галини Коломоєць, начальника відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Вони привітали присутніх з Днем працівників освіти, що відзначається в Україні щорічно в першу неділю жовтня, та побажали всім віри у власні сили, натхнення у своїй роботі та задоволення від отриманих результатів.

Головною темою зустрічі було обговорення наявного досвіду і подальших засобів активізації та підвищення фізичної активності серед  українських школярів. Цьогоріч Україна вперше стала учасницею проєкту European School Sports Day. Для України він відбувся за участі та безумовної допомоги польських колег. Ми вдячні за надані рекомендації та їх досвід.

До обговорення заходу долучилась Наталія Софіїв (м. Вроцлав, Польща), координатор проектів польської фундації «We are for sport», яка активно сприяє проведенню даного заходу. Вона розповіла, що в Польщі цей захід проводять восьмий рік поспіль і була вражена, що незважаючи на події в Україні, було безліч переглядів на YouTube та поширень у Facebook і що так багато навчальних закладів активно долучились до проекту, викладаючи у Фейсбуці з відповідними хештегами фото і відео проведених в школах заходів до Європейського дня шкільного спорту з різних куточків України, навіть з окупованих територій. До заходу також активно долучились і столичні заклади освіти. Свої фото і відео проведених фізичних активностей представили більше 30 шкіл, ліцеїв і гімназій м. Києва.

Також пані Наталя розповіла про подальшу співпрацю, яка полягатиме у створенні контенту, який буде максимально налаштований під шкільну програму України, на потреби дітей та вчителів, адже основна мета проєкту – полегшення праці вчителів та принести радість дітям. Також, так як навчання відбувається здебільшого в онлайн форматі, то намагатимуться підлаштувати програму під онлайн навчання, також сподіваються на проведення спільних заходів.

Також на заході була можливість всім присутнім поділились враженнями від проведення європейського дня шкільного спорту. Так, Олена Аксьонова, завідувач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, розповіла що навчальні заклади Запорізької області щорічно традиційно проводять спортивні заходи, і цього року, незважаючи, що 67% територій Запорізької області знаходиться в окупації, планують провести Учнівську Олімпіаду з предмету фізична культура, Інклюзивні ігри та обласні етапи Всеукраїнського заходу Cool Games і Дитячої легкої атлетики.

Дякуємо всім, хто долучився до проведення заходів до Європейського дня шкільного спорту, за надані відео та фото. Це неймовірний драйв та розрадка як для учнів, так і для їх батьків. Сьогодні це дуже важливо, адже постійно знаходитись в напруженні та хвилюванні за нашу майбутню долю дуже важко. І ми щиро вдячні за можливість і бажання проведення подібних заходів.

Віримо в перемогу!

Слава Україні!

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів