Запоріжці долучилися до Всеукраїнського флешмобу на честь Міжнародного дня студентського спорту

981

У 2015 році Генеральною конференцією ЮНЕСКО за ініціативи Міжнародної федерації студентського спорту, було започатковано Міжнародний день студентського спорту, який відтоді щороку відзначають в усьому світі 20 вересня. Традиційно залучаються до заходів, з находи цього свята і запорізькі студенти. Цього року представники 13 запорізьких закладів вищої освіти І-ІV рівнів акредитації приєдналися до національного флешмобу «Jump Squats», який одночасно проходив в усіх містах України. Перед тим як приступити до виконання умов флешмобу, студенти розім’ялися під час руханки, яку провела майстер спорту зі спортивної аеробіки Катерина Шеховцова та члени національної збірної України зі спортивної аеробіки, студентки Національного Університету «Запорізька політехніка». Потім близько півтисячі запорізьких студентів, взяли участь у флешмобі, який передбачав 24 стрибків з напівприсяду – кількість вправ символізувала кількість медалей, завойованих українськими студентами на ХХХ Всесвітній літній Універсіаді у Італії.

Не обійшлося свято студентського спорту і без урочистої частини. Привітали учнів закладів вищої освіти заступник начальника управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Ковпак; головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Галина Волкова; начальник Запорізького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Андрій Муштай та заступник начальника Запорізького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Віталій Івакін.

Цілий ряд викладачів та студентів запорізьких закладів вищої освіти було відзначено подяками Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації, почесними грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, подяками та почесними грамотами Запорізького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

  • Міжнародний день студентського спорту – особливе свято для Запоріжжя, наш край, який славиться високими спортивним досягненнями, має чудові традиції і в студентському спорті. Представники наших закладів вищої освіти є лідерами національних збірних Україні з різних видів спорту, та прославляють країну на найпрестижніших світових змаганнях, зокрема на  ХХХ Всесвітній літній Універсіаді двоє представників Запоріжжя стали срібними призерами у змаганнях з баскетболу, – розповів начальник Запорізького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Андрій Муштай, – Успішно поєднують освітній процес з чудовими виступами на змаганнях не тільки студенти. У викладацькому складі вищих навчальних закладів Запорізької області –  діючі призери Європи та світу серед ветеранів з різних видів спорту, майстри спорту міжнародного класу та заслужені тренери України.

Зазначимо, що Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України спільно з управлінням молоді, фізичної культури та спорту обласної державної адміністрації щорічно проводить обласні першості серед студентів коледжів з 14 видів спорту, а також відбіркові етапи Спортивних ігор України серед студентів коледжів з 6 видів програми.

Цього року дві збірні команди області були відряджені на змагання фінального, всеукраїнського етапу Спортивних ігор України серед студентів коледжів і повернулися з 12 медалями.

Студенти запорізьких університетів взяли участь у 6 видах програми ХІV літньої Універсіади України та вибороли 17 нагород різного ґатунку. За підсумками Універсіади України 4 запорізьких студенти були відряджені на ХХХ Всесвітню літню Універсіаду до Наполі (Італія) і принесли українській збірній дві срібні нагороди.

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів