Здобутки ходоків з Хмельниччини  на чемпіонаті України

126

 25 березня 2023 року у Луцьку  відбувся  зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків. Участь у цих змаганнях, де визначався склад збірної на найближчі міжнародні змагання поточного року, взяли понад 100 найсильніших скороходів з 11 областей країни.     

 Представники Хмельниччини виявилися конкурентноспроможними в боротьбі за нагороди.   

 Лише дві секунди відділили Віталія Тарасюка, 2009 року народження,  від здобуття звання чемпіона у юнацькій віковій групі U16. Він подолав 3 кілометри за 13 хв 33 сек і, пропустивши вперед більш досвідченого і старшого за  віком Іллю Шпонарського з Житомирщини, cтав срібним медалістом. 

 Нагороду такого ж гатунку серед юніорів U20 отримав лідер нашої команди Роман Горбачов, 2006 р.н., на дистанції 10 км (46 хв 37 сек).  

 Бронзова медаль дісталася Владиславі Бадлюк, 2007 р.н., після фінішу на 5 км (28 хв 14 сек) серед дівчат U18, а четвертою тут стала Юлія Мельник, 2006 р.н. (28 хв 14 сек). Усі вони тренуються в Старокостянтинівській ДЮСШ під наглядом Олександра Вербицького та Володимира Гоняка.

 Славутчанка Катерина Черняк, 2008 р.н., якою опікується тренер Тетяна Черняк, також виборола бронзу на дистанції 2 км (10 хв 00 сек) серед дівчат U16. Одразу за нею – четвертою, фінішувала хмельничанка Дар’я Боднар, 2010 р.н. (10 хв 10 сек), тренери – Олена Лещенко та Світлана Лазоренко з ДЮСШ № 1.

  Ще одна вихованка вказаних тренерів – Дар’я Лещенко, 2005 р.н., в змаганнях юніорок U20 зайняла 6 місце на дистанції 10 км (55 хв 11 сек).

 Команда Хмельниччини, в складі якої немає спортсменів молодіжної та дорослої вікових груп, посіла підсумкове 5 місце.

 Золото на дистанції 20 км, де брали участь учасники чемпіонатів Європи, світу та Олімпійських Ігор, першість у жінок виборола вихованка Ярмолинецької ДЮСШ, заслужений майстер спорту Людмила Оляновська (1 год 30 хв 07 сек), а колишній хмельничанин, майстер спорту міжнародного класу Едуард Забуженко фінішував 5-м (1год 27 хв 54 сек) серед чоловіків.

Даний старт був відбірковим, адже за його підсумками спортсмени, що посіли 1-2 місця у юнацьких та юніорських вікових категоріях, поїдуть на чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій зі спортивної ходьби, який відбудеться 9 квітня у  місті Анталія (Туреччина). А призери (1-3 місця) в категорії дорослі на дистанціях 20 та 35 км братимуть участь у командному чемпіонаті Європи зі спортивної ходьби, який відбудеться в чеському  місті Подєбради. Разом з дорослими участь у цих змаганнях  візьмуть і юніори, які фінішували 1-2 на дистанції 10 км.  

 Вітаємо спортсменів та тренерів Хмельниччини з успішним виступом  у Луцьку, бажаємо досягти гарних показників і на міжнародному рівні.

За інформацією першого заступника голови відділення НОК України у Хмельницькій області Віктора ФЛЕНТІНА.

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів