13 жовтня можна сміливо записувати червоними літерами у спортиний календар, як день, коли відбулися перші фінальні змагання Всесвітніх Крутих ігор для школярів. Особливо приємно, що переможцями стали саме наші співвітчизники, які у драматичному фіналі перемогли китайських однолітків. Але все по порядку.
Нагадаємо, що вчора відбувся груповий етап, в якому визначилися претенденти на місця з 5–8, та учасники так званого великого фіналу, в якому вирішувались володарі призових місць. Змагальний день розпочався зі спротивного протистояння Молдови та Грузії, а стартовою дисципліною стала естафета “Флеш слалом” – цікавий симбіоз звичайної естафети та лижного слалому, де потрібно маневрувати між фішками. У першій вправі сильніими виявилися школярі з Молдови. Але їх радість тривала не довго. Вже у наступній дисципліні – “Шатл” (звичайна естафета), команда Грузії без особливих проблем зрівняли рахунок. Вирішальним змаганням стала одна з найважчих дисциплін – “Великі проблеми”, де спортсменам потрібно було рухаючись по дистанції перекидати один одному величезні фітболи. Тут вправнішими виявилися гравці з команди Молдови і таким чином святкували перемогу з загальним рахунком 2:1. В іншому півфіналі Казахстан виявися сильнішим за школярів з Азербайджану – 2:0.
Далі ж пройшли протистояння в рамках ½ великого фіналу. На цій стадії стало зрозуміло, що “українського фіналу” не буде, адже вже у першій дуелі зутрілися команди України та міста Києва, а це означало, що хтось повинен був вибути з боротьби за 1-2 місце. Зустріч команд видалася дуже видовищною, а для того, щоб визначити переможця знадобилося три раунди. Тож із рахунком 2:1 перемогла команда України і саме вони повинні були позмагатися за першість. Суперником же українців стали школярі з Китаю, які в не менш напружених 3-ох раундах здолали команду Хорватії.
Після короткої паузи, де пройшли естафети не для спортсменів, а для вболівальників, які дуже хотіли відчути, наскільки важко доводитсья спортсменам, настала черга остаточного розподілу місць. Для малого фіналу були обрані такі естафети: “Ягоди”, “Біатлон” та “Хватько”. За підсумками змагань Грузія перемогла команду Азербайджану з рахунком 2:1, а Казахстан з таким сами рахунком Молдову.
Тут же настав час дуелей за призові місця. Для визначення переможця фіналу за 3-4 місце було обрано дисципліни “Ягоди” та “Роллінг Стоунз слалом”. Схоже, що команда Хорватії закумулювала всі свої сили після попередньої дуелі з колективом Китаю, адже в обох раундах виглядала дуже впевнено, що і дозволило їм перемогти киян – 2:0.
І ось на глядачів і на учасників чекав історичний фінал, в якому зустрілися доволі різні команди. З одного боку виступали наші співвітчизники, які протягом двох днів виглядали просто непереможними. Кожен раунд вони доводили, що на ці змагання вони приїхали виключно за перемогою. А з іншого боку їм протистояли китайські спортсмени. Їх виступи проходили за відомим висловом “тихіше їдеш – далі будеш”. Уже з перших секунд фінальних змагань стало зрозуміло, що гості з Піднебесної наче берегли сили на вирішальні раунди, адже це протистояння виглядало просто фантастично, де долю переможця визначали буквально секунди. Дисциплінами тут були “Ягоди” та “Роллінг Стоунз слалом”. Перший раунд, попри свої побоювання, взяли українці. А ось у другому раунді китайці лише на кілька миттєвостей були швидшими. Вирішальною вправою стала естафета “Лінія”, де гравцям потрібно було передавати м’яч руками над головою, а потім спортсмен, який стояв у “хвості” колони повинен був прокинути сферу між ногами своїх колег і перебігти у пелотон, де і ловив її. Цей цикл повторювався до останнього учасника. Маємо визнати, останнє змагання стало окрасою змагань. Чіткість, швидкість, неймовірна координація, які продемонстрували учасники обох команд, просто змушували затамувати подих. Однак переможець міг бути лише один і ним, на радість українських вболівальників, стали наші школярі. Підсумковий рахунок 2:1 і Україна стала першим переможцем ISF World Cood Games.
Підсумковий розподіл місць:
1 місце – Україна;
2 місце – Китай;
3 місце – Хорватія;
4 місце – Київ;
5 місце – Казахстан;
6 місце – Молдова;
7 місце – Грузія;
8 місце – Азербайджан.
Прес-служба КФВС МОН