Перший в історії онлайн-форум FISU World Forum завершено

1777

Цього року пандемія COVID-19 внесла величезні корективи в життя спортивних заходів. Багато подій довелося відмінити, деякі були перенесені, а деякі перейшли в онлайн. Саме так сталося з однією з найважливіших подій Міжнародної федерації університетського спорту (FISU) FISU World Forum, який цього року проходив у Будапешті (Угорщина). Попри незвичний для себе формат, Світовий форум відзначився тим, що зібрав найбільшу аудиторію за свою багаторічну історію, а саме понад 1400 учасників зі 102 країн світу. Україну на Форумі представляли 100 студентів з 8-ми ВНЗ: Сумського державного університету, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Харківської державної академії фізичної культури, Тернопільського національного економічного університету.

На церемонії відкриття Держсекретар Угорщини з питань спорту Міністерства з питань людських ресурсів доктор Тюнде Шабо висловила свій жаль, що через пандемію цього року FISU довелося скасувати свої університетські спортивні змагання, проте вона була рада, що коронавірус не зможе подолати Всесвітній форум. Разом із тим, пані Шабо відзначила й позитивну сторону того, що ця подія відбувалася он-лайн.

  • Нам довелося боротися не з тривіальними проблемами. На жаль, пандемія унеможливила проведення будь-яких спортивних заходів у цьому році. Проте, вона нас навчила організовувати роботу в інших площинах. Так, он-лайн форум це принципово новий формат проведення нашого улюбленого заходу, але він вже показав свої плюси. Адже цього року нам вдалося зібрати рекордну кількість учасників з найвіддаленіших куточків планети. До нас долучились й нові країни-члени FISU. Впевнена, що цей досвід дасть нам змогу працювати більш ефективно та злагоджено, – наголосила Тюнде Шабо.

Перший онлайн-Всесвітній форум розпочався з пленарної та панельної дискусії “70 років FISU”. У дискусії, присвяченій спадщині та майбутньому FISU, учасники дійшли висновку, що за останні 20–30 років діяльність Федерації показала, що, крім Універсіад, що проводяться кожні два роки, вона суттєво сприяє успішному збереженню спадщини та традицій організації.

Після панельної дискусії відбувся круглий стіл під назвою “Глобальна стратегія FISU”, під час якого учасники обговорили питання з точки зору FISU, національних університетів спортивного спрямовленості та студентів. Потім учасники могли спостерігати за віртуальною екскурсією Будапештом, яку провела чемпіонка Олімпійських ігор  у Сіднеї Агнеш Ковач.

Наступного дня Форуму у центрі обговорень опинилися виклики університетського спорту. Залучені учасники підходили до цієї теми з точки зору цифровізації, університетського рейтингу та Covid-19. У відповідь на шкоду, заподіяну пандемією, Генеральний секретар FISU Ерік Сенрон сказав наступне.

  • Covid-19 повністю знищив події в реальному часі. Тому нас змусили виходити в інтернет, включаючи технічні зустрічі та дискусії. Тим не менш, нам вдалося провести декілька яскравих змагань. Зокрема, чемпіонат з електронних спортів, організований FISU цього літа, мав великий успіх, а Чемпіонат світу зі спорту з інтелектуальних видів спорту, який плануволося провести у Польщі, відбуватиметься в інтернеті. Ми не маємо права кидати студентів у цій скрутній ситуації, а навпаки, наше завдання якомого більше наситити їхнє життя фізичними та розумовими навантаженнями, – наголосив Ерік Сенрон.

Також було зазначено, що FISU та університети в усьому світі соціально відповідають за студентів, їх стан здоров’я та фізичну активність.

У паралельних семінарах розглядалися такі теми, як брендування FISU, Міжнародний день університетського спорту, університетський рейтинг тощо.

Після напруженої роботи цілого дня прийшов час трохи розважитися у цифрових шахах та FIFA20. Учасники мали змогу перевірити свої знання у різних вікторинах, присвячених діяльності  FISU та університетського спорту.

Однією з українських учасниць була Юлія Радченко, студентка Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”. Вона не тільки активно взяла участь у семінарах, а й працювала над створенням досить цікавого проєкту.

  • Спілкуючись зі своїми колегами з різних країн, багато хто висловлював занепокоєння, що Форум буде проведено в онлайн режимі. Однак, це дало змогу взяти участь у ньому величезній кількості, як студентів, так і викладачів. Як на мене, це дуже класно, коли ти можеш дізнатися про досвід понад ста країн у рамках одного заходу. Форум проходив лише кілька днів, але вражень від нього дуже і дуже багато. Мені пощастило взяти участь у розробці мобільного додатку для спортсменів. Але це не звичайний додаток, а щось на кшталт соціальної мережі. Він розрахований на людей, які ведуть активний спосіб життя. У кожного учасника буде своя сторінка, куди він зможе викладати свої фото, відео, програми тренувань, вести щоденник показників. Інші люди зможуть слідкувати за цими змінами, щось радити. Подібний додаток буде дуже корисний, особливо у період карантину, поки реальне спілкування обмежене. Зараз його можна замінити онлайном. Також мені сподобалась серія семінарів Healthy Campus, присвячених харчуванню, розміщенню та переїздам спортсменів під час міжнародних змагань, – поділилася своїми важеннями Юлія.