Українці зробили «срібний» дуплет на ISF E-Sport Games

1336

19–20 грудня Україна стала господаркою других ISF E-Sport Games. Через пандемію змагання проходили онлайн. Шість країн світу (Німеччина, Лівія, Грузія, Росія, Казахстан й Україна) боролися за титул чемпіона світу серед школярів з кіберспорту. Переможці визначалися в двох дисциплінах: Dota 2 та Valorant.

Організаторами змагань виступили Міжнародна федерація учнівського спорту, Українська федерація учнівського спорту, Українська Професійна Кіберспортивна Асоціація за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Президент Міжнародної федерації учнівського спорту Лоран Петринка, вітаючи всіх учасників зазначив, що Україна завжди показуєте світу, яка вона динамічна. Вона постійно бере активну участь у шкільному спортивному русі світу і з задоволенням приймає в своїй країні учасників та спортсменів з усього світу. «Для нас розвиток кіберспорту є пріоритетним завданням. Керуючись рекомендаціями МОК та ГАІСФ ми спробувати знайти рішення, щоб поєднати ідею кіберспорту з заняттям фізичною активністю, що є точно в дусі ISF E-sport Games 2020».

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час офіційного відкриття зазначив: «Міністерство освіти і науки України завжди надає підтримку для втілення інноваційних ідей, які зможуть заохотити школярів вести здоровий і активний спосіб життя. Не секрет, що сьогоднішня молодь любить грати у комп’ютерні ігри. Тому наше першочергове завдання – прищепити бажання кожному геймеру займатися руховою активністю та спортом!»

ISF E-sport Games – унікальний формат проведення кіберзмагань, аналогів якому нема в світі. Він має на меті поєднання рухової активності і кіберспорту. Поєднання різноманітних ігор, виконання фізичних вправ з використанням приладів віртуальної реальності і кіберспорту – саме це є запорукою здорового й успішного кіберспортсмена.

Президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба, вітаючи учасників змагань, зазначив: «Безумовно, esport є одним із найбільших культурних, медійних та бізнесових феноменів останніх років. Проте дуже важливо гармонійно поєднувати багаточасові тренування за комп’ютерами з динамічними вправами, щоб успіх на віртуальних полях битви поєднувався з успішним і здоровим реальним життям».

У суботу, 19 грудня, у фіналі Dota 2 нашим хлопцям протистояла міцна команда з Казахстану, де було кілька гравців з топ-100 рейтингу Європейського регіону. Варто зазначити, що командам довелося грати на новому пачті, який вийшов у четвер. Тим не менш, обидва колективи взяли стандартних героїв, які домінували у попередній версії гри.

Карта №1

Казахстан (radiant) – Io, Slardar, Undying, Tiny, Morphling

Україна (dire) – Timbersaw, Puck, Lich та Grimstroke, Naga Siren

Щоправда, українці взяли рідкого гостя на турнірах Naga Siren. Допомогти цьому герою перемогти наші хлопці взяли Timbersaw, Puck, Lich та Grimstroke. А ось представники Казахастану зробили ставку на міцність, взявши Io, Slardar, Undying, Tiny та Morphling. Старт першой карти був за українцями, які швидко зруйнували «вишку» на нижній лінії і забезпечили вільний фарм для свого керрі-героя Naga Siren. На 15 хвилині, помітивши, що українські гравці розсереджені по всій карті, збірна Казастану наважується зайти на Roshan. Наші хлопці відверто не встигали за цими діями і егіда без зайвих проблем дісталася Morphling. Однак, українці вирішили дати бій, за що і поплатилися… Суперники у першій сутичці зробили «мінус чотири», а потім атакою другим темпом ще мінус три і вся, як економічна перевага, так і територіальна – перейшли на бік казахів. За таких обставин, перемога сторони Radiant були лише питанням часу, адже «укранська» Naga Siren із тих героїв, як повинна мати дуже багато артефакті, але їй банально не було де їх взяти. Це розуміли і самі українці, тому після 7 хвилинних намагань захистити свої володіння за рахунку 10:24 написали GG.

Карта №2

Казахстан (radiant) – Death Prophet, Oracle, Tusk, Monkey King, Viper.

Україна (dire) – Lich, Underlord, Templar Assassin, Riki, Pugna.

Друга карта лише підтвердила перевагу досвідчених казаських гравців. Вже на стадії драфту стало зрозуміло, що українцям буде дуже і дуже важко. Їх пік скоріше виглядав, як спроба здивувати суперників, адже і Pugna на позиції «трійки» і Riki на ролі керрі виглядали вкрай слабко проти збалансованого піку опонентів. Нажаль, вже через 19 хвилин, нашим хлопцям нічого не залишалося зробити, як здатися. Рахунок другої карти 41:9 – і команда Казахстану стали переможцями ISF E-Sport Games з Dota 2.

20 грудня відбулися півфінали і Грандфінал з Valorant. У півфіналі українці мали змогу поквитатися за своїх колег із Dota 2 проти збірної Казахстану. На першій карті гра була надто вже рівною, команди просто таки билися за кожний раунд і довели суперечку аж до тай-брейків, на яких сильнішими виявилися наші учні – 15:13. На другій карті представники України виглядали більш впевненими і без особливих проблем здолали опонентів 13:8. У паралельному півфіналі збірна Росії з таким самим загальним рахунком 2:0 перемогли лівійців.

Перша карта Грандфіналу подарували нам справжню насолоду, як від технічних, так і від стратегічних дій обох колективів. Нею стала мапа Haven. Старт гри пройшов за повної домінації українців, що не могло не порадувати. Вони здійснили потужний ривок у 6 раундів і лише у сьомому трохи дали «слабину». Далі росіянам вдалося трохи вирівняти гру, кожен раунд точилася рівна боротьба і все вирішувалося буквально на клатчах. Поступово рахунок став 8:5 на користь українців, але їм вдалося виграти кілька важливих раундів і, таким чином, довести свою перевагу до перемоги 13:8.

Друга карта Bind пройшла за повної домінації російських учнів і не дивно, адже це їх пік. Було помітно, що росіяни відтренували її майже до ідеалу, адже як за сторону атаки, так і за сторону захисту вони припускалися мінімум помилок. Остаточний рахунок 13:2 і все мала вирішити карта Split. Взявши «пістолетку» українці змогли безперешкодно перемогти і у другому раунді. Але Valorant така дисципліна, де третій раунд є одним з найпереломніших, саме його виграли росіяни і це стало початком їхнього вражаючого стріку – 9:3. Розуміючи всю складність свого становища, наші хлопці почали діяти більш агресивно і непередбачувано, що дозволило дещо скоротити відставання до 9:5, але надалі їх опоненти не дозволяли собі таких очевидних помилок. Тож остаточний рахунок 7:12 і українці повторюють досягнення «дотерів» і здобувають срібло турніру.

Прес-служба КФВС МОН