Міжнародна онлайн конференція пам’яті видатного українського шахіста та тренера Геннадія Кузьміна

691

Сьогодні на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулась Міжнародна онлайн конференція, присвячена пам’яті видатного українського шахіста та тренера Геннадія Кузьміна, який виховав двох чемпіонів світу з шахів – Майю Чибурданідзе та Руслана Пономарьова, а в свій час сам виборов золото шахової Олімпіади і був чотирьохкратним Чемпіоном світу з шахів серед студентів.

Конференцію, в якій взяла участь шахова еліта України і закордонні гості, відкрив вітальними словами Сергій Кваша, проректор з навчальної і виховної роботи НУБіП України, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії аграрних наук, заслужений діяч науки і техніки України, він висловив свою шану та повагу до Геннадія Кузьміна та гордість, що вихованці НУБіП України долучилися до концепції «збільшення тих, що грають в шахи до позначки в мільярд», встановивши у 2018 році рекорд – найбільша кількість одночасно зігравши в шахи – 752 особи.

Геннадій Ржевський, доцент кафедри психології НУБіП України передав відео звернення президента Міжнародної шахової федерації Кірсана Ілюмжинова, з яким мав напередодні онлайн зустріч. Онлайн до учасників конференції також звернувся віцепрезидент ФІДЕ Акакі Іашвілі.

Метою конференції став Медіа-марафон увічнення пам’яті видатного шахіста та тренера, а також популяризації шахів в Україні та в світі в контексті концепції «збільшення тих, що грають в шахи до позначки в мільярд». Важливими складовими Медіа-марафону, який триватиме впродовж року, стане видавництво книги і фільму про Геннадія Павловича «Знакові постаті шахового світу. Геннадій Кузьмін», фрагменти якого ми могли побачити вже сьогодні.

На конференції своїми спогадами про Майстра поділилися гросмейстери Олег Романишин та Адріан Михальчишин, міжнародний майстер Сергій Ковтун, тренер збірної України з шахів Олександр Сулипа, екс-президент Луганської шахової федерації Анатолій Путінцев, а також учні наставника.

Подібні конференції, ознайомлення з історією життя та професійного зростання визначних людей різних галузей нашої держави є безперечно необхідними, цікавими і пізнавальними. Вони спонукають до власного розвитку і створення власної історії успіху, особливо дітей і молодь. Такі конференції пробуджують інтерес до предмету, в даному випадку до шахів, тому їх проведення є необхідним і затребуваним в умовах сьогодення. А досвід і внесок в українські шахи Геннадія Кузьміна був безперечно визначним.

Сергій Бобровник, начальник Київського міського відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, від себе особисто та всього колективу висловив слова вдячності за запрошення та можливість долучитися до історії шляху та пам’яті про видатного українського шахіста та тренера Геннадія Кузьміна організаторам: ректору НУБіП України, академіку Національної академії педагогічних наук України, професору Станіславу Ніколаєнку; директору навчально-наукового центру виховної роботи і соціального розвитку НУБіП України Геннадію Ржевському, та віце-президенту Київської шахової федерації, завідувачу кафедри фізичного виховання Міжрегіональної академії управління персоналом, засновнику Спортивного клубу «Інтелект, краса, сила столиці України» Івану Захарчуку.

Київське міське відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України