3 березня за допомогою додатка Zoom відбулась онлайн-конференція викладачів фізичного виховання закладів фахової передвищої освіти столиці на тему «Дистанційне навчання в фізичному вихованні. Обмін досвідом». На запрошення Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України до конференції долучились і керівники фізичного виховання закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Відкрили конференцію вітальними словами Бобровник Сергій Ілліч, начальник Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та Володимир Дмитрович Дехтяр, голова методичного об’єднання викладачів фізичного виховання ЗФПО, завідувач кафедри фізичного виховання Київського державного коледжу туризму та готельного господарства.
Серед учасників конференції, участь в якій взяли 28 представників закладів освіти м. Києва, був присутній Дмитро Лазебний-Чоловський, заслужений вчитель України, переможець конкурсу «Учитель року-2018» в номінації «Фізична культура», МСУ з академічного веслування, кандидат в майстри спорту з плавання і легкої атлетики, вчитель фізичної культури спеціалізованої школи № 216 з поглибленим вивченням англійської мови Оболонського району м. Києва, вчитель-наставник для студентів Київського університету імені Бориса Грінченка. Він розповів про свій досвід, зокрема, про уроки, які допомагають дітям стати самостійними і фізично розвинутими, про цікаві, оригінальні ігри та вправи, які активізують пізнавальний інтерес учнів до занять фізичною культурою.
Всі мали змогу виступити з доповідями та долучитися до обговорення важливих тем, що були представлені сьогодні. Так, Комісарова Валентина Вікторівна, МСУ з академічного веслування, голова циклової комісії, викладач вищої категорії ВНЗ «Київський медичний коледж ім. П.І. Гаврося», розповіла про власні напрацювання в даному напрямку з посиланнями на практичні вправи та заняття. Акцентувала увагу на важливості та необхідності надання студентам теоретичних та практичних знань щодо виконання вправ дихальної гімнастики і вправи для зняття втоми очей, що особливо актуально під час дистанційного навчання і постійного знаходження студентів за комп’ютерами в умовах гіподинамії.
Орос Олена Миколаївна, МСУ з художньої гімнастики, викладач вищої категорії, викладач-методист Київського фахового коледжу прикладних наук, яка розповіла про запровадження силабусу при роботі зі студентами-бакалаврами та розподіл балів з дисципліни і відповідність шкал оцінок якості засвоєння навчального матеріалу, про запровадження в дисципліну «фізичне виховання» нових напрямків, які безумовно можуть зацікавити сучасну студентську молодь – калланетика, пілатес тощо.
Роговський Андрій Анатолійович, викладач вищої категорії фізичного виховання Київського державного коледжу туризму та готельного господарства, розповів про необхідність впровадження різноманітних онлайн-платформ, які суттєво полегшують викладачам викладання онлайн-лекцій та оцінювання робіт, а студентам та учням – відповідно виконання завдань. Ці платформи у вільному доступі та прості у використанні, як приклад, Microsoft Teams.
Ціпоренко Ядвіга Іванівна, КМС з легкої атлетики, викладач-методист, викладач вищої категорії, керівник фізичного виховання Київського фахового коледжу комп’ютерних технологій та економіки Національного авіаційного університету, розповіла про систему лекцій свого навчального закладу, які супроводжуються відео-роликами, що спрямовані на тренування не лише м’язів, а й зору та пам’яті. Всі лекції містять мету, цілі, теоретичну та практичну частини, а також комплекс вправ для самоконтролю та контрольні питання для оцінювання студентів.
Підсумовуючи сьогоднішню зустріч, що тривала майже три години, хочемо відмітити, що тема «Дистанційне навчання в фізичному вихованні. Обмін досвідом» є вкрай важливою в реаліях сьогодення. Прогрес та досвід не стоять на місці, і викладачі мають швидко адаптуватися до нових умов, адже, з введенням карантинних обмежень, які тривають вже майже рік, онлайн-формат в нашому житті вже є невід’ємною частиною, не лише для ділових зустрічей та робочих нарад, а й для навчання. То ж сьогодні всі мали змогу обмінятися власним досвідом, обговорити проблеми та переваги дистанційного навчання, поділитися власними напрацюваннями та отримати поради і рекомендації, які значно полегшують втілення будь-яких інновацій у навчання, сприйняття тих чи інших інструментів, що використовуються у роботі як викладачами так і студентами.
Висловлюємо викладачам щирі слова вдячності за кропітку працю, за теоретичні та практичні напрацювання, обмін досвідом та надані матеріали. Сподіваємось, що сьогоднішні реалії спонукатимуть до розробки нових рекомендацій, вправ, тощо, які вдало та безболісно проникатимуть в повсякденну працю, створюючи сприятливі умови для всіх учасників навчального процесу.
Дякуємо всім, хто долучився до конференції, бажаємо натхнення та успіхів у роботі.
Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України