Учнівська збірна України виборола золото у дисципліні Dota 2, а учні з Казахстану – у CS:GO

1888

У «Київ Кіберспорт арені» завершилися міжнародні змагання з кіберспорту у дисциплінах Dota 2  та CS:GO в рамках ISF E-sports Games. Позмагатися за головний трофей турніру приїхали спортсмени з 5 країн: Сербії, Швеції, Угорщини, Казахстану та України.

Очевидно, що з початком пандемії COVID-19 популярність такого напрямку, як кіберспорт значно підвищилась, адже змагання з нього можна проводити у режимі онлайн. Однак, пізнати увесь шарм і емоції від цього вже самобутнього явища можна лише на LAN-турнірах. І одним з найголовніших з таких для учнівської молоді можна сміливо назвати ISF E-sports Games.

Для нас дуже важливо проводити найрізноманітніші змагання, які б були цікавими школярам. Ми розглядаємо кіберспорт, як чудову можливість розвивати в молоді стратегічне мислення, комунікацію, взаємодію у команді, а також залучати через нього до занять руховою активністю. ISF E-sports Games – прекрасні змагання, які Україна проводить уже третій рік поспіль, – сказав президент Міжнародної федерації шкільного спорту (ISF) Лоран Петринка.

Усім відомо, що основа основ як в Dota 2, так і в CS:GO завжди були, є і будуть командні взаємодії. Тому для кожного колективу саме це стоїть на першому місці.

  • Учасники ISF Esports Games, як попередніх років так і цього року завжди приїздили сюди з величезними амбіціями перемогти. Вони не йдуть на компроміси, а бачать ціль і стараються її досягти. Це риси притаманні справжнім лідерам не лише у комп’ютерних іграх, а й у житті. А ще вони вміють працювати в команді, усі ми бачили, як у перервах вони спільно намагаються шукати ключі до перемог, при цьому опираються як на свої власні якості, так і на індивідуальні вміння своїх партнерів. І це дійсно захоплює глядачів, – коментує президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба.

Однією з причин популярності кіберспорту можна назвати гармнонійне поєднання передових технологій і вимоги до фізичного та психологічного стану спортсменів.

З одного боку електронний спорт – це сфера IT-технологій, яка наразі є досить впливова у діялності людства. З іншого – кіберспорт вимагає від спортсменів швидкості реакції, миттєво прийнятих рішень і роботу в колективі. Я бажаю усім учасникам удачі і нехай переможе найсильніший, – привітав учасників змагань заступник Міністра освіти і науки Артур Селецький.

А ще через комп’ютерні ігри можна прививати зацікавленість дітей до більш традиційних і рухливих видів спорту.

 

Я, як для президент Всеукраїнської футбольної асоціації студентів,  змагання з кіберспорту також розглядаю, як відмінну рекламу спорту. Усім відомо, що футбольний симулятор серії FIFA наразі є одним з найпопулярніших у світі. У нього багатомільйонна армія прихильників. І діти, граючи в нього, починають цікавитись реальним футболом, вони цікавляться зірковими виконавцями, командами, чемпіонатами. Сподіваюсь, що масштаб ISF E-sports Games буде лише розширюватись і ми матимемо змогу побачити більше кіберспортивних дисциплін, – наголосив народний депутат України Іван Крулько.

Найголовнішою візитівкою ISF E-sports Games завжди було поєднання комп’ютерних ігор та фізичної активності.

Коли ми започатковували цей проект, активне дозвілля для нас було наріжним каменем. Тому ми завжди планували захід так, що окрім ігрових сесій в рамках змагань, школярі матимуть змогу пострибати, побігати, зайнятися скелелазінням в рамках розважальної частини ISF E-sports Games. Усім нашим учасникам дуже подобається лазертаг, такий собі CS:GО, але у реальному житті, – розповів голова Комітету з фізичного виховання та спорту Вадим Стеценко.

Щодо змагальної частини ISF E-sports Games-2021, то у перший день на сцену «Київ Кіберспорт арени» виходили «дотери». Тут ми мали представників таких країн, як Угорщина, Швеція, Казахстан та Україна. Волею жереба ½ фіналу пари склали Угорщина – Казахстан та Україна – Швеція. Маємо сказати, що в обох півфіналах ми спостерігали повну домінацію однієї з країн. Казахстан досить впевнено першим вийшов у фінал, а менш ніж через півтори години до них долучились й українці. І перша карта цього протистояння стала просто таки шаленою. Обидві команди взяли у свій арсенал героїв, які розкривали увесь свій потенціал у пізній грі, тому цей двобій тривав аж 40 хвилин. На щастя для українських вболівальників наші хлопці вміло розпорядилися своїми «байбеками», підловили декількох ворожих героїв на помилках і таки звели першу гру на свою користь. Друга карта була не менш цікавою, але перевага українців була більш помітною. Вже починаючи з 10 хвилини наші хлопці почали активно пресингувати суперника і «зачиняти» його біля своїх володінь. Лише наприкінці зустрічі, загравшись біля фонтану Казахстану, блакитно-жовті віддали незначний гандикап, але все ж таки зібрались і перемогли. У підсумку – 2:0 і трофей з Dota 2 залишається в Україні.

А ось у CS:GO нашим школярам дещо не пощастило. У півфіналі їм протистояли майбутні чемпіони збірна Казахстану. Перша мапа була цілком і повністю за українцями. Казахи постійно були у якості наздоганяючих і здавалось, що після такої поразки їм буде досить важко оговтатись. Втім, CS:GO тим і класний, що в нього можна виграти у будь якій ситуації, варто лише заспокоїтись та зібратись. Тож друга карта стала дзеркальним відображенням першої і вже Казахстан завжди був попереду. А на третій карті перевага представників Азії була ще відчутнішою, тож вони закономірно вийшли у фінал. У другому півфіналі команда Швеції просто таки розгромила сербів 2:0.

І ось настав грандфінал змагань. Маємо визнати за інтригою він нічим не поступався професійним турнірам серії Major. Такої кількості клатчів у раундах навіть маститі експерти не могли пригадати. Перша карта була обрана Казахстаном і вони її відіграли просто відмінно. В один момент рахунок доходив до 10:1 на їх користь. Щоправда, потім азіати трохи розслабились і віддали шведам кілька раундів, однак на загальну картину це не вплинуло – 16:10 і 1:0 по картам за Казахстаном. А ось другу карту можна сміливо назвати шедевром. Боротьба за кожен раунд була настільки жорсткою, що глядачі додивлялися цей відрізок гри стоячи на ногах. Тут було усе – і розмінування бомби менш ніж за секунду до кінця вибуху, і неймовірні простріли через стіни на випередження, і перемоги у раунді 1 в 3. Закономірно, що така карта повинна була завершитися у додаткових раундах. Тут вправнішими були шведи – 21:20. Рахунок став 1:1 і на глядачів чекала фінальна карта-десайдер. Мабуть, скандинави усі свої сили залишили у попередній карті, а можливо збірна Казахстану по доброму розізлилася, але цей проміжок гри повністю пройшов під диктовку азіатських школярів. Тренер шведскьої команди навіть кілька разів брав тайм-аут, але збірну Казахстану було вже не зупинити. Тож підсумковий рахунок 16:3 і команда з Казастану отримує кубок чемпіонів ISF E-sports Games-2021 з СS:GO.

Вітаю українців з перемогою у Dota 2, нажаль їм трохи не пощастило у CS:GO, але тим сильнішим буде їх бажання відігратися вже наступного року, а сьогодні я віддаю належне збірній Казахстану. І, звичайно, дякую усім учасникам змагань. Незважаючи на зайняті місця ви величезні молодці, адже у вас горять очі і ви прагнете вдосконалювати свої вміння та навички,  – підсумував президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба.

Прес-служба КФВС МОН