Завершальний вебінар Національного Олімпійського Комітету України

602

14 грудня відбувся останній ХХ  вебінар в рамках започаткованої серії зустрічей, які ініційовані Національним олімпійським комітетом України спільно з Міністерством молоді та спорту України і Олімпійським інститутом Національного університету фізичного виховання і спорту України.

Серія з 20 науково-освітніх онлайн-семінарів для спортсменів, тренерів та фахівців з організації та управління спортом тривала впродовж 2021 року, під час яких слухачі мали змогу отримати важливі та корисні знання про олімпійську підготовку, основи раціонального харчування, психологічний супровід, олімпійську освіту й історію та безліч іншої інформації та порад від понад десяти лекторів – це і професори, і доценти, і доктори психологічних, біологічних наук, заслужені діячі столичних вишів, серед яких Лариса Гуніна, Валентина Сосіна, Олена Шматова, Олександр Довгич, Надія Височіна, Олег Байрачний, Марина Мосьпан, Марія Булатова та Володимир Платонов. Звичайно ж було вітальне слово від президента НОК України, Олімпійського чемпіона – Сергія Бубки. Він відзначив, що учасниками цьогорічних вебінарів стали близько 10 тисяч спортсменів, тренерів та фахівців з 11-и країн: України, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Узбекистану, Естонії, наголосивши, що Олімпійський комітет отримав багато позитивних відгуків від закордонних та вітчизняних колег й наступного року заплановано продовження цієї важливої ініціативи.

Впродовж всього циклу семінарів було розкрито безліч важливих тем щодо системи багаторічної підготовки спортсменів (наукові основи, періодизація, зміст, зв’язок зі спортивним відбором і орієнтацією);  сучасної системи психологічного забезпечення підготовки спортсменів: проблеми психокорекції, прийомів зворотного зв’язку «тренер – спортсмен» та «спортсмен – тренер»; відновлення та підходів до профілактики стомлення в спорті; особливостей психологічної підготовки юних спортсменів; забезпечення всебічної підготовки спортсменів: інноваційні вправи та спеціальний інвентар; фізичної підготовки спортсменів: розвиток координаційних та швидкісних здібностей, спритності та гнучкості. Чимало тем було приділено олімпійському спорту і культурі, олімпійському руху: історія і сучасність та сучасній системі спортивного тренування.

Щиро вдячні за запрошення та можливість поринути в світ олімпійського руху. Лекції були дуже цікавими, наповнені безліччю корисної інформації. Загалом цикл вебінарів організований на високому рівні, чудові презентації, безліч теоретичних та практичних матеріалів, які безумовно будуть корисними  для спортсменів, тренерів та фахівців з організації та управління спортом.

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України