Перемагати чесно: Міністерство освіти і науки та Національний антидопінговий центр підписали Меморандум про співпрацю

324

Міністерство освіти і науки України та Національний антидопінговий центр підписали Меморандум про співпрацю. Цей документ знаменує собою новий етап у спільній роботі двох інституцій з протидії допінгу в українському спорті.

Цей документ стане основою для системної роботи з антидопінгової освіти, спрямованої на утвердження принципів чесного змагання та захисту здоров’я спортсменів.

Головною метою Меморандуму є виконання в Україні ключових міжнародних антидопінгових норм, зокрема Антидопінгової конвенції Ради Європи та Міжнародної конвенції про боротьбу з допінгом у спорті (Конвенція ЮНЕСКО). Крім того, сторони зосередяться на вдосконаленні національного антидопінгового законодавства.

Співпраця передбачає широкий спектр заходів:

  • Освітньо-наукові заходи: проведення лекцій, семінарів, конференцій та інших заходів з антидопінгової тематики для студентів, викладачів, тренерів та інших фахівців у сфері спорту.
  • Розробка навчальних програм: впровадження спеціальних курсів з антидопінгової тематики в освітні програми закладів освіти.
  • Наукові дослідження: співпраця у сфері наукових антидопінгових досліджень та інновацій.
  • Міжнародне співробітництво: впровадження закордонного досвіду в національну практику та розвиток співпраці з міжнародними партнерами.

«Виклики у сфері боротьби з допінгом та у сфері освіти і виховання схожі — ми боремося за доброчесність: ви в спорті, а ми в академічній сфері. Ми вимагаємо цієї доброчесності, але не завжди пояснювали тим, від кого вимагаємо, що ж таке недоброчесність. Ті, від кого вимагають виконувати правила, повинні розуміти рівень своєї відповідальності. Для України це питання національного бренду та визнання національного спорту на міжнародному рівні», — зазначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Директор НАДЦ Сергій Попик підкреслив, що цей Меморандум передбачає необхідні умови для впровадження елементів антидопінгових знань на рівні як шкільної, так і вищої освіти, сприяє підвищенню рівня професійної підготовки фахівців сфери фізичної культури і спорту та професійних спортсменів.

Підписання Меморандуму стало важливим кроком на шляху до створення в Україні дієвої системи антидопінгового контролю, яка відповідатиме найкращим світовим практикам.

«Це початок нового етапу у боротьбі з допінгом та забезпечення принципів чесного спорту в Україні. Завдяки спільним зусиллям український спорт має всі шанси стати зразком для наслідування. Ми прагнемо, щоб кожен учень, студент, тренер чітко розумів, що таке нечесна гра та які її наслідки. Це стане потужним стимулом для налагодження системних наукових досліджень з антидопінгової тематики та популяризації чистого спорту в Україні»,- голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН Вадим Стеценко.