1 вересня 2021 року Хмельницький обласний центр фізичного виховання учнівської молоді відзначатиме свій золотий ювілей – 50-років.
З історії:
З 1 вересня 1971 року запрацювала Хмельницька комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 3 міського відділу освіти, яка розпочала свою діяльність з відділень вільної боротьби і легкої атлетики на спортивній базі ДЮСШ № 1 та відділень спортивної гімнастики і плавання на базі ДЮСШ № 2.
Директором ДЮСШ № 3 призначено Віктора БАРБАЛЮКА (1971-1982 р.р. на посаді директора), працюючого директором ДЮСШ № 1 міського відділу освіти з 1965 року; заступником директора призначено – Михайла ФЕЛЛЄРА, методистом – Василя ЗБОЖИНСЬКОГО.
Проектно-кошторисна документація на будування спортивної школи з двома спортивними залами (42х18, 18х6) і плавальним басейном (25х14) була замовлена міським комітетом з фізичної культури та спорту в 1963 році. Директор ДЮСШ № 3 Віктор БАРБАЛЮК – ініціатор з будівництва спорткорпусу, заслужений працівник ФКС, Почесний громадянин міста Хмельницького.
У період 1986-2007 р.р. директором ДЮСШ № 3 призначений Сергій СНІЦЕР. В лютому 1993 року ДЮСШ № 3 перейменована в Хмельницький обласний центр фізичного виховання учнівської молоді.
У 2007-2009 р.р. директором ХОЦФВУМ був Володимир БАЛЮК.
З 2009 р. по теперішній час – Анатолій ФЕДОСЄЄВ, директор Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді. Віра КОВАЛЕНКО – заступник директора з навчально-спортивної роботи з 2003 р. по теперішній час та Анатолій БУРЧАК – заступник директора з навчально-спортивної роботи по області з 2017р.
Хмельницький обласний центр фізичного виховання учнівської молоді –сьогодні потужний інструктивно-методичний центр Хмельницької області, який здійснює організаційно-методичні функції з фізичного виховання і спорту у позашкільних навчальних закладах області, проводить навчально-тренувальну, спортивну і виховну роботу з вихованцями віком від 5 до 27 років у позаурочний та позанавчальний час на принципі добровільного вибору відповідно до індивідуальних можливостей, нахилів, здібностей, інтересів вихованців (учнів) та з урахуванням їхнього віку, стану здоров’я, психофізичних особливостей з використанням різних організаційних форм роботи: навчально-тренувальні заняття, індивідуальні заняття, різнорівневі змагання, спортивні фестивалі, фізкультурно-оздоровчі заходи і свята тощо. Основне кредо роботи ХОЦФВУМ: «Ми працюємо для дітей!!!»
Сьогодні у Хмельницькому обласному центрі фізичного виховання учнівської молоді навчально-тренувальний процес проводиться висококваліфікованими тренерами-викладачами відділень боротьби вільної, легкої атлетики, плавання, кікбоксингу, спортивної гімнастики, боксу, тхеквондо (ВТФ).
Гордістю Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді (ДЮСШ№ 3) є:
- Анатолій НОВІКОВ, МССРСР 1975р., Бронзовий призер ЧЄ серед юніорів з десятиборства 1975р., ЗТУ 2010р., 2012 р. кращий тренер Європи з легкої атлетики, Почесний громадянин штату Техас 1974р. і Небраски 1975р. (США);
- Михайло ФЕЛЬШТИН, Призер МО УРСР з легкої атлетики 1973 р., ЗТУ;
- Володимир ПАНОВ, Призер МО СРСР з боротьби вільної 1974р.;
- Анатолій ХОМЕНКО, чемпіон МО УРСР з боротьби вільної 1974 р.;
- Ольга ГНАТЮК, чемпіонка УРСР з легкої атлетики 1975р.;
- Олена АРНАУТОВА, МС СРСР, чемпіонка УРСР з гімнастики спортивної 1976 р.;
- Жанна Красножон, МС СРСР з гімнастики спортивної, призерка СРСР, чемпіонка на брусах 1977 р.;
- Жанна КОЗУЛІНА, МСМК СРСР з гімнастики спортивної, Срібний призер VIII Спартакіади народів СРСР, призер 1981, 1982, 1983 р.р.р.;
- Андрій ГРОДСЬКИЙ, МСМК СРСР з гімнастики спортивної, срібний призер Спартакіади народів СРСР 1987р.;
- Олег ПРАВІЦЬКИЙ, Перший МС СРСР з плавання під керівництвом тренера Анатолія Агошкова;
- Сергій БАСИСТИЙ, чемпіон МО УРСР з боротьби вільної 1997 р., ЗТУ, фундатор жіночої вільної боротьби Хмельниччини;
- Микола ТАРАДАЙ, чемпіон МО УРСР з боротьби вільної, ЗТУ 2001р.;
- Валентин НАДАШКОВСЬКИЙ, чемпіон УРСР з боротьби вільної;
- Ольга ЛЕВКОВСЬКА, МСУ з гімнастики спортивної, МСУМК з боротьби вільної, І місце ЧЄ серед юніорок 2004 р.;
- Михайло МЕДВІДЬ, МСМК-10-тиборець з легкої атлетика, чемпіон Спартакіади народів СРСР, Генеральний секретар федерації легкої атлетики України;
- Дмитро ОСТРОВСЬКИЙ, МСУМК, срібний призер юніорського ЧЄ 2005 р., бронзовий призер ЧЄ 2010 р.;
- Руслан ГЛІВІНСЬКИЙ, МСУМК з легкої атлетики, учасник XXVII Олімпійських ігор 2000 р.;
- Вікторія ПАЛАМАР, ЗМСУ з легкої атлетики, учасник XXVII, XXVIIІ Олімпійських ігор 2000р. – 2004р.;
- Андрій СТАДНІК, ЗМСУ з боротьби вільної, срібний призер XXІХ Олімпійських ігор 2008 р. з боротьби вільної;
- Людмила ГОЛОВЧЕНКО, МСУМК з боротьби вільної, учасник XXVIIІ Олімпійських ігор;
- Марина БЕХ, МСУМК з легкої атлетики, учасник ХХХІ Олімпійських ігор 2016 р.;
- Ольга ПОЛЮК, українська спортсменка з фристайлу. Член збірної України на зимових Олімпійських іграх 2010 і 2014 років. Майстер спорту України міжнародного класу.
- Ірина МЕРЛЕНІ, Перша у світі жінка з боротьби вільної – чемпіонка
XXVІІІ Олімпійських ігор 2004 р., бронзова призерка ХХІХ Олімпійських ігор 2008р., 5 місце на ХХХ Олімпійських іграх 2012р.
Експертна Рада Асоціації спортивних журналістів України визнала найкращою легкоатлеткою року, спортсменку ХОЦФВУМ, віце чемпіонку світу-2019та Європи-2018, заслуженого майстра спорту України – Марину БЕХ-РОМАНЧУК (Заслужений майстр спорту України з легкої атлетики. За підсумками змагань Світового туру в приміщенні-2020 стала першою у загальному заліку серед стрибунок у довжину), а її тренера Вадима КРУШИНСЬКОГО (Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, старший тренер відділення легкої атлетики ХОЦФВУМ) – найкращим тренером.
Кращими тренерами ДЮСШ № 3 визнано: Василя РУДЕНКА (І місце серед ДЮСШ МОН з боротьби вільної у1973 р.), Олексія ГОЛЬДЮКА (І місце серед ДЮСШ МОН з легкої атлетики у 1973 р.), Миколу КОВАЛЬОВА (Заслужений працівник ФКіС, І місце серед ДЮСШ МОН з легкої атлетики у 1973 р.), Василя КОРСУНА (ЗТУ з гімнастики спортивної, підготував чемпіонів та призерів СРСР, УРСР з гімнастики спортивної), Людмилу ЧЕРНІКОВУ (за підготовку гімнастів до молодіжних ігор МО 1977-1978 рр.), Петра КУХТЮКА (ЗТУ з гімнастики спортивної, І місце – Кубок «Надія», срібного призера Спартакіади народів СРСР), Миколу СОЧИЛЄВА (ЗТУ з гімнастики спортивної, підготовка призерів XVI Спартакіади народів СРСР), Миколу КУТЕЯ (ЗТУ з боротьби вільної, підготував команду-переможницю у Кубку України 1973 р.), Михайла ФЕЛЛЕРА (заступник директора ДЮСШ 1971-1991 рр., Перший суддя всесоюзної категорії).
Сьогодні Хмельницький обласний центр фізичного виховання учнівської молоді – один із найкращий заклад позашкільної освіти в Україні, плідно співпрацює з Відділенням Національного комітету України у Хмельницькій області під керівництвом Юрія КРАСНЮКА та першого заступника відділення Віктора ФЛЕНТІНА. Підготували 10 учасників Олімпійських ігор.
З метою збереження та зміцнення здоров’я, розвитку фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовки учнівської молоді, активізації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в навчальних закладах, масового залучення учнівської молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом, популяризації видів спорту в системі освіти області, виявлення кращих спортсменів та команд з видів спорту для формування збірних команд області для участі у Всеукраїнських змаганнях спільно з Хмельницьким обласним відділення (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (начальник Сергій СНІЦЕР) систематично проводяться обласні Спартакіади серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл системи освіти, обласні Спартакіади серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, обласний фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів «Козацький гарт», Спартакіада школярів Хмельницької області, Всеукраїнський захід «Cool Games», різноманітні чемпіонати області серед команд ДЮСШ МОН з видів спорту тощо.
Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України