Харків грандіозно відcвяткував Міжнародний день студентського спорту

2560

Студентський спорт в Україні набирає обертів – цьогоріч на святкування долучилося 50 000 юнаків і дівчат з усіх регіонів країни.

У четвер, 20 вересня, Харківський СК «Локомотив» став епіцентром святкування Міжнародного дня студентського спорту та відкриття ХIV Всеукраїнської Універсіади. Студентське свято разом із відкриттям Універсіади відбулося одночасно в усіх регіонах країни.

Від 11 ранку на локації проводилися майстер-класи з різноманітних видів спорту – від настольного тенісу до історичних боїв, де брали участь офіційні представники вишів і студентство. Лише в Харкові подія зібрала 5 000 студентів, а загалом в Україні – 50 000, що значно більше, ніж торік. Серед присутніх були студенти зі значними спортивними досягненнями, як-от Ліза Яхно й Катерина Садурська, багаторазові медалістки ЧЄ з артистичного плавання, Марина Килипко, бронзова призерка ЧЄ зі стрибків з жердиною, Катерина Табашник, чемпіонка Європи серед юніорів у стрибках у висоту. За словами дівчат, для них Універсіада є перехідною сходинкою до участі в Олімпійських Іграх.

Привітати студентів зі святом прибули Юлія Світлична, голова Харківської ОДА; Роман Греба, заступник міністра освіти і науки України; Євгеній Імас, президент Спортивної студентської спілки України, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України; заступник міністра молоді та спорту Микола Мовчан; Вадим Стеценко, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, ректори понад 20 вітчизняних вишів.

«Студентський спорт – спорт, який об’єднує, надихає, робить сильнішими. В Україні з такими спортсменами, як ви, студенти, все буде добре. Займайтеся спортом, і ми збудуємо сильну, незалежну й красиву Україну», – привітав молодь Роман Греба.

Вітаючи з нагоди Міжнародного дня студентського спорту, Вадим Стеценко, голова КФВС МОН України зазначив: «Результати на Універсіадах, чемпіонатах світу, Європи серед студентів показують, що Україна спортивна, і ми є лідерами в світовому студентському спорті».
“Сьогодні, 20 вересня, під егідою ЮНЕСКО, всі студенти світу святкують цей день. В Україні в різних вищих навчальних закладах участь у святкуванні взяло близько 50 тисяч студентів. Тут, у Харкові, у найбільшому студентському місті країни ми даємо старт Всеукраїнській Універсіаді, яка триватиме до весни”, – сказав Імас, оголосивши чотирнадцяту Універсіаду в Україні офіційно відкритою.

В очікуванні відкриття «родзинкою» став флешмоб з підтягування на перекладині, який також охопив усі регіони. Харківський «воркаут» налічив 25 команд – під оплески глядачів хлопці підтягнулися по 10 разів. Свій майстер-клас разом із Романом Гребою у цій дисципліні показала юне дарування – восьмирічна Ніколь Князєва, яка викликала захоплені вигуки присутніх, підтягнувшись 32 рази (Греба – 13).  Дівчинка є чемпіонкою України та рекордсменка світу з воркауту, дзюдо та спортивної гімнастики й володаркою 25 світових рекордів.

Народними танцями, показовими виступами з гімнастики та спортивної аеробіки, драйвовою грою стройового підрозділу барабанниць Харківського національного університету стартувало власне відкриття Універсіади. Завершилася подія футзальною зустріччю збірних команд ФАСК (Київ) і ХНУ (Харків), де кияни перемогли з рахунком 2:0.

Всеукраїнська Універсіада триватиме до початку травня 2019.

Прес-служба КФВС МОН України

Коментарі

коментарів