«Ігри Нескорених» – перемоги на спортивному «фронті»

663

У Гаазі, Королівство Нідерланди, впродовж 16-22 квітня тривали «Ігри Нескорених» (Invictus Games). 

«Ігри нескорених» – міжнародні спортивні змагання в параолімпійському стилі, започатковані британським принцом Гаррі, герцогом Сассекським у 2014 році. У змаганнях беруть участь військовослужбовці та ветерани, які дістали травми, поранення, контузії чи захворювання під час виконання бойових завдань, захисту батьківщини. Ці змагання підтримують військовослужбовців та ветеранів на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації та соціальної інтеграції.

Українська команда спортсменів-захисників змагалася з 500 ветеранами та військовослужбовцями з 18 країн – членів НАТО та партнерів Альянсу. 

Захоплення нашими спортсменами викликало насамперед те, що більшість членів команди прибули сюди безпосередньо з передової.

Відкриття Ігор відбулось 17 квітня, на якому дружина принца Гаррі Меган Маркел привітала українців словами: «Слава Україні!».

І вже за підсумками першого дня змагань Україна мала перші здобутки – першу золоту медаль здобув ветеран Нацгвардії Родіон Сітдіков, він виборов золото у штовханні ядра з результатом 9,46 метрів.

Українська команда, яку представляли наші Герої зі Львову, Черкас, Буковини, Кривого Рогу, Мукачево, Одеси, Києва – з усієї України, продемонструвала гарні результати в штовханні ядра, стрибках у довжину, греблі на тренажерах на 1 та 4 хвилини, пауерліфтингу, стрільбі з лука, велоспорті на шосе, бігу на 1500 м, плаванні на 50 м, на 50 м брасом та на спині.

Окремо хочеться сказати про Анну-Софію Пузанову, дочку волонтерки та парамедика з позивним «Тайра» Юлії Паєвської, яка наразі в ворожому полоні, завоювала бронзу у стрільбі з лука серед новачків.

Головною місією наших спортсменів-ветеранів в Гаазі був не медальний залік, а повідомлення світові про Україну. Вони вчергове довели, що Українці нескорені – кожен день змагань приносив нашим Героям перемоги. Загалом наша команда принесла Україні 16 медалей, п’ять з яких золоті, п’ять срібних та шість бронзових.

Пишаємося кожною медаллю, пишаємось духом кожного, пишаємось нашими Воїнами світла та добра! Українці – сильна нескорена нація, сильна духом та всепоглинаючою жагою до свободи та Перемоги! 

Україна – Invictus!

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів