Команда НУ «Запорізька політехніка» стала переможцем XVI літньої Універсіади України з гандболу

902

У Запоріжжі завершилися  змагання XVI літньої Універсіади України з гандболу. Участь у змаганнях взяли команди  семи областей України – шість представляли  окремі вищі навчальні заклади, а Одеську область представила збірна ВИШів:

 • Національний університет «Запорізька політехніка» 
 • Національний університет Фізичного виховання і спорту України (місто Київ)
 • Луганський національний університет імені Тараса Шевченка
 • Збірна команда Одеської області
 • Сумський державний університет
 • Хмельницький національний університет
 • Ужгородський національний університет

У перші дні команди зіграли між собою по колу у двох групах, у підсумку з групи А вийшли збірна команда Одеської області та Хмельницький національний університет. Зазначимо, хмельничани набрали однакову кількість очок зі студентами Ужгорода та Києва, тож команду яка вийде у фінальний етап визначали за різницею м’ячів. З групи Б вийшли до фіналу  НУ «Запорізька політехніка» та Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. За нагороди фіналісти зіграли між собою по колу.

Збірна команда Одеської області – Хмельницький національний університет – 37:28

НУ «Запорізька політехніка» – Збірна команда Одеської області – 38:24

Луганський національний університет ім.Шевченка – Збірна команда Одеської області – 41:30

Хмельницький національний університет – НУ «Запорізька політехніка» – 39:23

Луганський національний університет ім.Шевченка – Хмельницький національний університет – 38:29

НУ «Запорізька політехніка» – Луганський національний університет ім.Шевченка – Хмельницький національний університет – 34:31

Не зазнавши жодної поразки, протягом турніру, перемогу святкували господарі змагань – команда Національного університету «Запорізька політехніка», на другому місці – Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, третя – збірна Одеської області.

Нагороди переможцям та призерам змагань вручили Начальних Запорізького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України Юрій Олексійович Шепель, голова «Запорізького обласного осередку Спортивної студентської спілки України, почесний громадянин міста Запоріжжя, доктор технічних наук, професор Сергій Борисович Бєліков, Головний суддя змагань, суддя національної категорії Володимир Михайлович Дзиґа. 

Передбачувано було те, що за 1-3 місця буде боротьба між Запоріжжям, Луганськом та Одесою, адже студенти, які грають в цих командах виступають в Суперлізі, Вищій лізі, мають досвід. Хоча хлопцям було не просто – ігровий сезон в українському гандболі завершився, а тут довелося грати п’ять днів поспіль, – розповів головний суддя змагань Володимир Дзиґа, – Дуже раді, що нам нарешті вдалося провести Універсіаду, адже вона мала пройти ще минулого року. Та через карантин довелося скасувати. Мали грати в декілька етапів, з огляду на ситуацію з коронавірусом провели в один етап. Сподіваємось, що наступного року все буде нормально і ми зможемо провести змагання у кілька етапів, спочатку регіональні, а потім фінал. У нас в Україні є 12 ВИШів, які хочуть брати участь в Універсіаді з гандболу, до тих що були цього року – ще можемо додати Харків, Вінницю, Львів, Полтаву.

Розподіл місць XVI літньої Універсіади України з гандболу (чоловіки)

 1. Національний університет «Запорізька політехніка» 
 2. Луганський національний університет імені Тараса Шевченка
 3. Збірна команда Одеської області
 4. Хмельницький національний університет
 5. Сумський державний університет
 6. Національний університет Фізичного виховання і спорту України (місто Київ)
 7. Ужгородський національний університет.

Запорізьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України

Коментарі

коментарів