«Козацька наснага 2021» на Хмельниччині

492

З метою забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку людини, формування здорового способу життя, підвищення соціальної активності, зміцнення здоров’я, виховання учнівської молоді на традиціях українського народу та збільшення рухової активності учнів, та відповідно до Указу Президента України від 25 червня 2013 року № 344 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року» були організовані та проведені Всеукраїнські спортивні ігри «Козацька наснага».

Збірна команда багатопрофільного Хмельницького професійного ліцею здобувши призове місце у фінальних обласних спортивних іграх «Козацька наснага» виборола право представляти Хмельницьку область у Всеукраїнських спортивних іграх «Козацька наснага» серед закладів професійної освіти України, які проводились у м. Львові з 05 по 08 жовтня 2021 року.

Основними завданнями спортивних ігор є: виховання в учнів поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу; створення умов для належного рівня підготовки учнів до військової служби, виховання патріотичних почуттів серед здобувачів освіти, громадянської відповідальності; підтримання оптимального рівня фізичного розвитку та збільшення рухової активності учнів; формування стійких мотивацій до самостійних занять фізичною культурою і спортом.

Відповідно до програми учасники змагались у таких конкурсах:

  1. Конкурс «втеча полоненого».
  2. Конкурс «сильніша рука» (армспорт)
  3. Підтягування у висі.
  4. Конкурс «поштовх гирі».
  5. Перетягування канату.
  6. Конкурс «піднімання козака».
  7. Конкурс «боротьба на пасках».
  8. Конкурс «метання довбні»
  9. Естафета «герць козацьких джур».

Цьогоріч в іграх взяли участь 8 збірних команд міст та областей України. З 5 по 8 жовтня 2021 року загартовуючись сонцем та повітрям збірні команди змагались у дружній атмосфері. Хмельницьку область гідно представили учні професійного ліцею м. Хмельницького: Чичановський Богдан, Славічук Микола, Дячук Богдан, Свашко Назар, Чурелюк Ілля, Лаврентюк Аркадій, Звада Олександр, Ворончук Євген (директор Станіслав Григорій Васильович, керівник фізичного виховання – Яковчук Володимир Миколайович, викладачі фізичної культури: Рибій Віктор Васильович, Чайка Олег Вячеславович). Найкращими командними результатами є естафета «герць козацьких джур» – І місце, «втеча полоненого» – І місце, ІІІ – місце в змаганнях «боротьба на пасках», «піднімання козака», «сильніша рука».

В загальному команда Хмельницької області стала призерами змагань, продемонструвала гарну фізичну форму, організованість, волю до перемоги та посіла ІІІ місце у Всеукраїнських спортивних іграх «Козацька наснага».

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів