На Львівщині завершився всеукраїнський фінал спортивних ігор серед учнів закладів профтехосвіти “Козацька наснага”

863

В межах відзначення Дня захисників і захисниць України з 5 по 9 жовтня 2021 року Львівщина прийняла фінальні змагання Всеукраїнських спортивних ігор серед учнів закладів професійно-технічної освіти “Козацька наснага”.

Упродовж 4 днів жовтня майже 100 учнів, що представляли команди 8 регіонів України визначали кращих у армспорті, підтягуванні у висі, поштовху гир, підніманні козака, боротьбі на поясах, метанні довбні, естафетах “Герць козацьких джур” та втечі полоненого з неволі. Окрім господарів змагань позмагатись до Львова приїхали збірні команди професійно-технічних навчальних закладів Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей та м. Києва.

Головний кубок і золоті медалі поїхали до Вінницької області (24 бали), а друге і третє місце посіли команди відповідно Черкаської (30 балів) та Хмельницької (31 бал) областей. Четвертими стали представники Чернівецької області (37 балів). П’яте місце посіла команда господарів – Львівська область (38 балів), шосте – збірна Волинської області (51 бал), сьоме – м. Київ (56 балів), восьме – Дніпропетровська область (57 балів).

У комплексному заліку львів’янам не вистачило 8 балів, щоб повторити результат 2019 року та стати третіми, – з 38 балами команда Львівщини посіла п’яте загальнокомандне місце. У чотирьох з дев’яти видів програми комплексних змагань львів’яни вибороли медалі. Золоті нагороди здобули Тарас Козак, Олег Матвієнко та Маркіян Афанасєвков у дисципліні “підтягування у висі”. Срібні нагороди у двох легкоатлетичних естафетах та у змаганнях із “піднімання козака” вибороли усі представники збірної команди декількох закладів професійної освіти: Львівського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту, Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва, Львівського вищого професійного училища технологій та сервісу, Львівського професійного коледжу готельно-ресторанного та туристичного сервісу, Вищого професійного училища № 20, Львівського вищого професійного училища інформаційно-комп’ютерних технологій та КЗ ЛОР “ПТУ-інтернат професійної реабілітації учнів інвалідів”.

Змагання відбувались у трьох локаціях – Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності, спортивному комплексі Національного університету “Львівська політехніка”, а також Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва, де було проведено заключні види змагань та церемонію нагородження переможців і призерів. Зазначимо, що перебуваючи у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності учасники не лише позмагались та були присутні на урочистому відкритті, але й ознайомились із сучасними техніками рятування та правилами поведінки під час надзвичайних ситуацій.

“Карантинні обмеження та поступовий перехід регіонів до “помаранчевого” рівня епіднебезпеки зменшив число охочих взяти участь у фінальних змаганнях, адже попередні заявки до участі у змаганнях подали 17 регіонів, але майже половина не приїхали. Не зважаючи на це захід відбувався на високому організаційному рівні у строгій відповідності із дотриманням постанови Головного державного санітарного лікаря України щодо протиепідемічних заходів під час проведення спортивних змагань на період карантину. Перед початком змагань коштом організаторів було забезпечене експрес-тестування на визначення антигену до вірусу COVID-19 усіх учасників та суддів,” – коментує підсумки проведення змагань голова оргкомітету змагань, начальник Львівського обласного відділення Комітету Анатолій Ігнатович.

Нагадаємо, що змагання “Козацька наснага” організовуються Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України щорічно відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 29.02.2016 №194, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 16.05.2016 за №721/28851. Цьогоріч для проведення фіналу вдруге було обрано Львівську область, а організацію доручено Львівському обласному відділенню Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Львівське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів